MMA PLNajnowszeJoanna JędrzejczykBedzie wielki powrót do oktagonu? Trener Jędrzejczyk zabrał głos!

Bedzie wielki powrót do oktagonu? Trener Jędrzejczyk zabrał głos!

W rozmowie dla TVP Sport trener Joanny Jędrzejczyk – Mike Brown wypowiedział się na temat jej powrotu do walk.

“JJ” karierę zakończyła w czerwcu 2022 roku. Ma na koncie tytuł mistrzyni świata organizacji UFC w wadze słomkowej zdobyty w latach 2015-2017. Walczyła dla takich organizacji jak Cage Warriors czy UFC. W organizacji Cage Warriors stoczyła tylko jeden pojedynek. Miał on miejsce w czerwcu 2014 na gali Cage Warriors 69. Walczyła tam z Brytyjką – Rosi Sexton, którą pokonała przez KO w drugiej rundzie.

Kolejna organizacją w której toczyła pojedynki to UFC. Zadebiutowała tam 26 sierpnia 2014 na gali UFC On Fox 12. Jej rywalką była Juliana Lima, z którą wygrała jednogłośnie na punkty.

W jednej z największych organizacji na świecie stoczyła 14 pojedynków, z których wygrała 10. Pokonała tam m.in takie zawodniczki jak Cláudia Gadelha, Carla Esparza, Jessica Penne, Karolinę Kowalkiewicz czy Michelle Waterson. Ostatnio passa “JJ” nie należała do najlepszych. Na siedem walk wygrała tylko dwie. Ostatnią walkę dla organizacji Ultimate Fighting Championship stoczyła w 2022 przegrywając po raz drugi z Chinką – Zhang Weili.

Pas mistrzyni organizacji Ultimate Fighting Championship w wadze słomkowej zdobyła w 2015 na gali UFC 185 pokonując przez KO w drugiej rundzie Carle Esparze. Tytułu broniła 5 -krotnie. Podczas obron pokonywała Jessice Penne, Válerie Létourneau, Cláudie Gadelhe, Karolinę Kowalkiewicz oraz Jéssice Andrade. Pas mistrzyni świata w wadze słomkowej straciła podczas UFC 217 przegrywają z Rose Namajunas. Próbował go odzyskać w rewanżu z Rose Namajunas, który przegrała podczas 233 edycji. Drugą szanse na odzyskanie pasa dostała w 2020 na UFC 248. Sztuka ta się nie udała, ponieważ przegrała z Zhang Weili. Kolejnym pasem, który próbowała zdobyć to tytuł mistrzyni UFC w wadze muszej. Niestety nie udało się go zdobyć, ponieważ na UFC 231 przegrała z Walentiną Szewczenko.

Trener zabrał głos!

W ostatniej rozmowie z TVP Sport trener Jędrzejczyk – Mike Brown postanowił wypowiedzieć się na temat “JJ”. Wspomniał tam o jej ewentualnym powrocie do oktagonu.

Chce się rozwijać. Wydaje mi się, że kocha sam proces treningów, sparingi. Nieważne, jak bardzo stara się oderwać od sportu, coś wciąż ją przyzywa. Jakby była zakotwiczona w MMA i nie mogła od tego uciec. Kto wie, co czeka ją w przyszłości? Nie musi walczyć. Nie potrzebuje robić tego dla pieniędzy. Lecz ma w sobie gen rywalizacji. Zobaczymy, co się wydarzy, lecz na ten moment nie sądzę, by była mowa o planie powrotu do startów.

Zobacz także:

Denis wyjdzie do walki bez trenera? ”Bad Boy” komentuje!

Denis Załęcki postanowił wypowiedzieć się na temat przygotowań do walki. Powiedział, że trenuje tylko z jednym zawodnikiem.

Szalony uczestnik piątkowej gali GROMDA 12: Problem dla każdego kto wejdzie mi w drogę! Co wy na to?

Piątkowa gala GROMDA 12 zapowiada się naprawdę ciekawie. Pojawi się dużo nowych twarzy z poza granic z naszego kraju. Tym razem na kanale organizacji pojawiła się promocja nowego zawodnika – Stephen Weldon. Gość z Belfastu jest pewny siebie, a jego wypowiedzi będą należeć do tych… kontrowersyjnych.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis