MMA PLKSWAziz Karaoglu powrócił do MMA po zwolnieniu z KSW! Rywal zdominowany!

Aziz Karaoglu powrócił do MMA po zwolnieniu z KSW! Rywal zdominowany!

Foto: mmanews.pl
Foto: mmanews.pl

Znany z występów w KSW Aziz Karaoglu (10-7) powrócił do występów w MMA. Niemiec wystąpił podczas imprezy o nazwie Kings of Kings, gdzie odniósł dziesiąte zwycięstwo w karierze.

Karaoglu to zawodnik dobrze znany polskim kibicom. Obecnie 42-letni fighter rywalizował bowiem w klatce KSW aż siedmiokrotnie, osiągając cztery zwycięstwa i trzy porażki. Seria trzech wygranych z rzędu pozwoliła mu zawalczyć o pas, gdzie jednak po kontrowersyjnej walce ostatecznie przegrał on większościową decyzją z Mamedem Khalidovem (34-6-2).

Od wspomnianego starcia minęły trzy lata, w których Niemiec tureckiego pochodzenia nie brał czynnego udziału w MMA. Sytuacja zmieniła się w minioną sobotę, gdyż bokser pochodzący z Dusseldorfu zawalczył w evencie Kings of Kings, gdzie stanął naprzeciw Rodrigo Carlosa (21-16).

W pojedynku lepszy okazał się Karaoglu, który przeważał w stójce, nie mogąc jednak trafić swoim firmowym potężnym ciosem na tyle, by znokautować oponenta. Brazylijski zawodnik w dość nieelegancki sposób unikał starcia, przy kombinacjach dość szybko kładąc się na plecy, nie otrzymując jednak za to ostrzeżenia. Carlos próbował przenosić walkę do parteru, ale ta sztuka nieprzesadnie mu się udawała. Gdy już Aziz próbował bić z góry, musiał uważać na kontrę rywala, przez co szybko zaniechał dalszych poczynań tego typu.

Po piętnastu nieprzesadnie interesujących minutach rywalizacji sędziowie nie mieli problemu z ogłoszeniem zwycięzcy. Karaoglu odniósł tym samym dziesiątą wygraną w karierze. Być może nie będzie to ostatnie zwycięstwo, gdyż 42-latek zapowiedział chęć walki z byłym mistrzem Bellatora – Aleksandrem Shlemenko (58-12, 1NC), który najpewniej nie zawalczy jednak z Louisem Taylorem (18-4-1).