MMA PLNajnowszeUFCArman Tsarukyan poznał szczegóły! Znamy datę i przeciwnika!

Arman Tsarukyan poznał szczegóły! Znamy datę i przeciwnika!

Arman Tsarukyan powraca do oktagonu UFC. Najbliższy pojedynek stoczy 29 kwietnia podczas UFC Fight Night. Rywalem będzie sparingpartner Gamrota – Renato Moicano.

Ostatni pojedynek stoczył na gali UFC Vegas 66. Zmierzył się z Damirem Ismagulovem. Pojedynek rozpoczął się od wysokiego kopnięcia Tsarukyana. Arman był aktywny na nogach, zawodnicy wymienili kilka kopnięć. Po minucie Tsarukyan obalił Ismagulova. Damir wracał na nogi i był cały czas kontrolowany przez Armana. Obaj zawodnicy w pewnym momencie znaleźli się po siatką, gdzie lepszą pozycję miał Arman Tsarukyan. W końcówce rundy zawodnicy wrócili na środek oktagonu i wymienili między sobą kilka uderzeń.

Druga runda zaczęła się od celny kopnięć Ormianina. Arman ruszył po sprowadzenie, ale nie udało mi się to, ponieważ Damir wstał. W końcówce rundy Arman docisnął Kazacha pod siatką. W trzeciej odsłonie Arman kontynuował kopnięcia na tułów. Ormian szybko chciał przejść do parteru, ale Kazach wybronił się. Po kolejnej wymianie Tsarukyan obalił przeciwnika i obrazu wpiął się za plecy. Ismagulov wrócił na nogi lecz cały czas był dociskiwany przez Armana. Po rozerwaniu obaj panowie wymienili się ciosami po czym ponownie wylądowali na macie. Ormianin szukał duszenia, ale Damir przetrwał do końca pojedynku. Ostatecznie walka ta zakończyła się jednogłośnie wygraną Armana Tsarukyana.

Tsarukyan o walce z Moicano!

W rozmowie z rosyjskim portalem MMA MetaRatings Arman Tsarukyan postanowił wypowiedzieć się na temat swojej najbliżej walki.

Będę się bił z Renato Moicano w walce wieczoru. Co do samego zestawienia, nie bardzo mi się podoba, bo chciałem walczyć z kimś kto jest wyżej ode mnie w rankingu, a nie niżej. Jest to jednak walka wieczoru, takiej okazji nie można przepuścić. Będzie duże zainteresowanie tym pojedynkiem. Występ w main evencie jest zawsze dobry. Wygrana będzie dla mnie dużym krokiem w przód.

“Ahalkalakets” walczył dla MFP czy OFS. W związku z dobrymi wynikami dostał się do UFC. Zadebiutował w 2019 roku podczas UFC on ESPN+7 przegrywając jednogłośnie na punkty z Islamem Makhachvem. W jednej z największych organizacji na świecie stoczył 7 pojedynków przegrywając tylko dwa. W kolejnych pojedynkach pokonał Matta Frevolę, Joela Alvareza czy Damira Ismagulova. Polskiej publiczności znany jest z walki z Mateuszem Gamrotem, z którym przegrał podczas UFC on ESPN.

Renato Moicano to były tymczasowy mistrz Jungle Fight w kategorii piórkowej. Walczył dla takich organizacji jak Jungle Fight czy Shooto. Ze względu na dobre wyniki dostał angaż w UFC. W jednej z największych organizacji na świecie stoczył 14 pojedynków przegrywając 5. Zadebiutował w grudniu 2014 podczas UFC Fight Night pokonując Toma Niinimakiego. W kolejnych pojedynkach wygrywał z Alexandrem Hernandezem, Calvinem Kattarem czy Bradem Riddellem. Ostatni pojedynek stoczył w 2022 roku na UFC 281 pokonując Brada Riddella.

Zobacz także:

Długo wyczekiwane starcie dwóch mistrzów odbędzie się na gali XTB KSW Colsseum 2

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski (25-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi (17-1, 2 KO, 7 Sub).

Najman prowokuje Pawła Jóźwiaka: Ty mi bardziej pasujesz na chippendalesa

Wczoraj wieczorem odbyła się druga Konferencja Prasowa promująca galę High League 6. Podczas tego wydarzenia na scenie pojawili się bohaterowie sobotniej gali w katowickim Spodku, w tym Marcin Najman i “Prezes FEN”. “El Testosteron” na tym wydarzeniu prowokował Pawła Jóźwiaka.

Robert Ruchała przed KSW 80: W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami

Robert Ruchała przed nadchodzącą wielkimi krokami galą KSW 80 wypowiedział się o zbliżającym się pojedynku z jego udziałem, który będzie miał status walki mistrzowskiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis