MMA PLNajnowszeUFCAljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 288! Rywalem… były podwójny mistrz!

Aljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 288! Rywalem… były podwójny mistrz!

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling będzie bronił pasa mistrzowskiego na majowej gali UFC 288. Rywalem Amerykanina będzie były podwójny mistrz, który powróci do startów po długiej przerwie!

Aljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 288

Sterling to posiadacz tytułu mistrzowskiego w wadze do 61 kilogramów. Pas bronił już dwukrotnie – w walce z Petrem Yanem i TJ-em Dillashawem. Teraz przyjdzie mu stanąć do trzeciej obrony posiadanego trofeum.

Sterling wystąpi już 6 maja na gali, którą najprawdopodobniej będzie UFC 288. Miejsce wydarzenia na razie nie zostało potwierdzone.

Aljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 288!

Ciekawa jest postać rywala Sterlinga. Amerykanin ma bowiem zmierzyć się z byłym podwójnym mistrzem UFC. Jego rywalem będzie Henry Cejudo, który w przeszłości dzierżył pasy w wagach: muszej i koguciej.

Cejudo zrezygnował z występów w maju 2020 roku i zapowiadał zakończenie kariery. Jednak po latach postanowił wrócić na białym koniu, by odebrać pas mistrzowski aktualnemu mistrzowi.

Kogo typujecie w tym pojedynku – Sterlinga czy Cejudo?

Zobacz także:

Silesian 9: Górniak kończy rywala po… dwóch kopnięciach! Mariańczyk znów w efektownej wersji! [WIDEO] Widzieliście?

W sobotę w Bytomiu odbyła się gala Silesian MMA 9 – kibice mieli szansę zobaczyć jedenaście pojedynków. Tylko jedno starcie zostało zakontraktowane w formule K-1 i był to main event.

Paweł Jóźwiak grzmi po porażce Marcina Naruszczki na BRAVE CF 69. Chce zrobić rewanż na FEN! Widzieliście?

Prezes FEN Paweł Jóźwiak grzmi po porażce swojego trenera – Marcina Naruszczki na gali BRAVE CF 69. Polak przegrał tam decyzją sędziów z byłym zawodnikiem KSW Alexandarem Iliciem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis