MMA PLArchiwumUFCAlexander Volkanovski vs. Ilia Topuria na UFC 297 w Toronto!

Alexander Volkanovski vs. Ilia Topuria na UFC 297 w Toronto!

Wieść gminna niesie, iż na UFC 297 zobaczymy hitowe starcie w czubie kategorii piórkowej – Alexander Volkanovski podejmie niepokonanego Ilię Topurie.

Topuria vs. Volkanovski
Foto: Getty Images/ Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

20 stycznia UFC zawita do stolicy Kraju Klonowego Liścia. W walce wieczoru Ilia Topuria (14-0) stanie w bitewne tany z aktualnym mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim (26-2). O zestawieniu poinformował „El Matador” w telewizyjnym show El Hormiguero.

Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez amerykańską organizację, lecz wydaje się to kwestia kilku dni.

Alexander Volkanovski koronę kategorii piórkowej nosi nieprzerwanie od 2019 roku. Wygrywał m.in. z Maxem Hollowayem, Brianem Ortegą czy Chang Sung Jungiem. Ostatni raz wojował w lipcu, zwyciężając przez techniczny nokaut z Yairem Rodriguezem.

Niepokonany hiszpański Gruzin w najlepszej lidze MMA na świecie jest od trzech lat. W tym czasie stoczył sześć walk, wszystkie wygrywając. To zapewniło mu status pretendenta, który spróbuję wykorzystać na początku przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Adamek w FAME MMA? Dajcie mu spokój! [KOMENTARZ]

Zapowiada się mocarne otwarcie 2024 roku. Daje znać, kto wygra w walce wieczoru UFC 297!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis