MMA PLNajnowszePolskie MMAAktualizacja rankingu PL: Powrót króla Gamrota i kilka głośnych debiutów!

Aktualizacja rankingu PL: Powrót króla Gamrota i kilka głośnych debiutów!

Aktualizacja rankingu PL wg. MMA.pl w końcu nadeszła. Od początku istnienia naszego zestawienia przyjęliśmy zasadę, że zawodnik, który jest nieaktywny od roku automatycznie z niego wypada. Tym razem zrobiliśmy wyjątek. Ze względu na czas pandemii i ogólnej kwarantanny, nie usuwaliśmy z rankingu zawodników, którzy walczyli w ciągu ostatnich 16 miesięcy.

Mateusz Gamrot o ostatnim rywalu

W wadze ciężkiej trochę się działo, ale zmian niewiele. Łukasz Brzeski notuje spory awans na 5. pozycję. Na 11. miejsce trafia Adam Pałasz, który jest jednym z najciekawszych prospektów w tej wadze. Z rankingu znika Filip Toe, w jego miejsce trafia debiutant Kamil Minda.

Aktualizacja rankingu PL: półciężka, średnia, półśrednia i lekka

W wadze półciężkiej debiutuje Maciej Różański, który przeszedł ze średniej. W swoim debiucie w nowej kategorii, zdobył pas organizacji EFM.

Do wagi średniej wraca Bartosz Fabiński, który zdominował zapaśniczo Darrena Stewarta i od razu melduje się na drugim miejscu za Krzysztofem Jotko. W rankingu pojawiają się również Adrian Bartosiński i powracająca legenda – Tomasz Drwal.

Waga półśrednia uległa szeregowi przetasowań w ostatnim czasie. Dzięki przejściu Fabińskiego do kategorii wyżej, na drugie miejsce awansował David Zawada. Podium zamyka Aslambek Saidov, a tuż za jego plecami melduje się Andrzej Grzebyk po swoim piorunującym debiucie w KSW. Michał Pietrzak melduje się na 9. miejscu rankingu. Zaraz za nim uplasował się zwycięzca programu “Tylko Jeden” – Tomasz Romanowski.

Do wagi lekkiej powrócił król Mateusz Gamrot. Debiut w tej kategorii zanotował Borys Mańkowski, który z miejsca melduje się na 5. miejscu. Na 13. pozycję awansował Łukasz Charzewski po pokonaniu Formeli.

Duże zmiany w rankingu kategorii piórkowej

Z rankingu wagi piórkowej znikają nieaktywni zawodnicy jak Kamil Łebkowski czy Krzysztof Klaczek oraz Kacper Formela, który ostatnią walkę stoczył w wadze lekkiej. Dzięki temu Krzysztof Gutowski i Dawid Śmiełowski awansowali na odpowiednio czwarte i piąte miejsce. W naszym zestawieniu debiutuje i to od razu na 6. miejscu – Patryk Kaczmarczyk, o którym głośno w ostatnim czasie. Zaraz zanim plasuje się Damian Frankiewicz.

Z rankingu znika również Łukasz Demczur, który ostatnią walkę stoczył w kategorii lekkiej. Na 12. miejscu debiutuje Robert Ruchała, który w fenomenalnym stylu wygrał ostatnio main event Wieczoru Walk. Tuż za jego plecami Michał Pogorzelski z identycznym rekordem, może jeden z promotorów pokusi się o takie zestawienie? Na dalszym miejscu debiutują Hubert Sulewski i Piotr Kacprzak. Ciekawostką jest fakt, że mieli się ze sobą zmierzyć na ostatniej gali Babilon MMA, ale Kacprzak wypadł z powodu kontuzji.

W kategorii koguciej Sebastian Przybysz zamienił się miejscem z Jakubem Wikłaczem i zajmuje obecnie 2. miejsce. Debiut na 13. miejscu notuje Dawid Romański.

Cały nasz ranking można zobaczyć tutaj.

Zobacz także:

Maciej Gierszewski efektownie wygrywa w Rumunii. Jak to wyglądało?

Gierszewski wystąpił na gali Brave CF 36. Tam udało mu się pokonać rywala przed czasem.

Piotr Szeliga rozczarowany zachowaniem komentatorów! Zgadzacie się z Piotrkiem?

Były hokeista postanowił wrócić pamięcią do ostatniej walki. Coś mu się tam bardzo nie podobało!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis