MMA PLUFCAktualizacja rankingów UFC. Zmiana lidera rankingu P4P

Aktualizacja rankingów UFC. Zmiana lidera rankingu P4P

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Po gali UFC 266 nastąpiła aktualizacja rankingów UFC. Zmian było sporo, również na szczycie rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

Zwycięzca walki wieczoru gali w Las Vegas. Alexander Volkanovski trafił na podium rankingu P4P. Nowym liderem został zaś aktualny mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman. Nigeryjczyk wyprzedził tym samym Jona Jonesa, który w ostatnich dniach najpierw trafił do Galerii Sław UFC (za pierwszą walkę z Gustafssonem), by kilka godzin później…. zostać aresztowanym

Zmiany nastąpiły również w kobiecym rankingu P4P. Jessica Andrade dzięki efektownemu zwycięstwu wyprzedziła Joannę Jędrzejczyk i plasuje się na 5. pozycji. Spadek zaliczyła zaś pretendentka Lauren Murphy, która zdecydowanie uległa na UFC 266 Valentinie Shevchenko.

Cenne zwycięstwo mimo kłopotów odniósł Merab Dvaishvili. Gruzin po pokonaniu Marlona Moraesa awansował z 11. aż na 5. miejsce w wadze koguciej.

Znakomitą serię kontynuuje Chris Daukaus. Pokonanie Shamila Abdurakhimova zapewniło Amerykaninowi awans z 10. na 7. pozycję w rankingu królewskiej dywizji. Wśród zawodników, których Daukas wyprzedził jest m.in. Marcin Tybua. Polak będzie miał jednak szansę na ponowny awans jeśli w przyszłym miesiącu pokona Alexandra Volkova

Awans o 3 miejsca w kategorii muszej zaliczyła z kolei Taila Santos. Brazylijka zajmuje obecnie 9. pozycję w zestawieniu.

Komplet rankingów dostępny na oficjalnej stronie UFC.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.