MMA PLNajnowszeACAACA 122: Rafał Haratyk ponownie pokonał Piotra Strusa. Tym razem pełen dystans

ACA 122: Rafał Haratyk ponownie pokonał Piotra Strusa. Tym razem pełen dystans

Rafał Haratyk (14-4-2) pokonał Piotra Strusa (15-7-2, 1 N/C) jednogłośną decyzją podczas gali ACA 122 w Mińsku.

ACA 122 Rafał Haratyk
Foto: ACA

Początek walki to sporo wzajemnego szachowania się. Haratyk zajmował miejsce w środku klatki podczas gdy Strus krążył. Ciosów było bardzo, ale to bardzo mało. Haratyk próbował z rzadka pojedynczych kopnięć. Krótką wymianę oglądaliśmy praktycznie tylko pod koniec rundy. Była to runda, podczas której słychać było gwizdy z trybun.

Strus zaczął drugą rundę od ciosów prostych. Reprezentant DAAS Berserkers Team Bielsko Biała odpowiadał zaś kopnięciami. Były momenty, w których zawodnicy wzmacniali nokaut wisiał w powietrzu. Strus również korzystał z kopnięć. Haratyk próbował wpaść z mocną kombinacją, ale zawodnik WCA FIght Team dobrze uniknął ciosów. Strus starał się inicjować akcje, ale narażało go to na groźne kontry. Pod koniec rundy zawodnik trenujący w Warszawie na chwilę docisnął też rywala do siatki.

Po upływie 30 sekund trzeciej rundy Haratyk trafił bardzo moco wysokim kopnięciem na głowę. Potem “Polski Czołg” przyjął bardzo mocny prawy prosty i to on się zachwiał. Strus ruszył za akcją, uzyskał klincz próbował też obalenia. Za pierwszym razem się nie udało, ale po chwili spróbował ponownie. Zawodnicy siłowali się pod siatką. W dalszej części rundy to Haratyk zaliczył skuteczne obalenie i przez moment zajął plecy przeciwnika. Strus wybronił się jednak i to on uzyskał dominującą pozycję na macie przy siatce. Powoli “Polski Czołg” wstał, ale wciąż był trzymany przez rywala. Były pretendent do pasa wagi średniej (jeszcze wtedy organizacji ACB) w dogodnej pozycji znajdował się do końca rundy, a zarazem walki.

Sędziowie jednogłośnie uznali, że zwycięstwo należy się Rafałowi Haratykowi. Czterech z nich punktowało 29-28, zaś jeden 30-27.

Był to rewanż za walkę z sierpnia ubiegłego roku. Wtedy to podczas gali ACA 109 w Łodzi Haratyk zwyciężył przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Zobacz także:

Robert Ruchała o walce Sobiech vs. Kaczmarczyk: Jestem chętny na starcie ze zwycięzcą [WIDEO]

Już w najbliższą sobotę odbędzie się gala KSW 60, a na niej m.in. dwie walki w kategorii piórkowej. Na rozstrzygnięcia w tej dywizji czeka m.in. utalentowany Robert Ruchała (5-0)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis