MMA PLProfessional Fighters League2021 PFL 3: Ferreira klepał! Komisja Sportowa zmienia wynik walki z udziałem Fabricio Werduma [WIDEO]

2021 PFL 3: Ferreira klepał! Komisja Sportowa zmienia wynik walki z udziałem Fabricio Werduma [WIDEO]

Komisja Sportowa z New Jersey zmieniła wynik walki Fabricio Werduma z Renanem Ferreirą, która była walką wieczoru ostatniej gali 2021 PFL 3.

Przypominamy, że starcie w ramach turnieju wagi ciężkiej PFL wygrał Ferreira przez TKO w pierwszej rundzie, choć zdaniem wielu, wcześniej odklepał on duszenie, którym Werdum go zaskoczył.

Już po walce, Fabricio Werdum sugerował, że Ferreira poddał się pod wpływem założonego trójkąta nogami i dlatego odpuścił on technikę kończącą:

“Wszyscy widzieli walkę. On klepał. Szanuję mojego przeciwnika, ale przerwałem duszenie, bo on odklepał. Walczę od 23 lat i czuję, kiedy ktoś klepie ręką w moje ciało. Zawsze wtedy przerywam. Moim zdaniem wtedy był koniec walki i odpuściłem.”

Jesteście ciekawi jak ta akcja wyglądała? Sprawdźmy:

2021 PFL 3: Ferreira klepał! Komisja Sportowa zmienia wynik walki z udziałem Fabricio Werduma [WIDEO]

Po gali managment Werduma złożył wniosek o zmianę werdyktu tego pojedynek, do którego Komisja Sportowa New Jersey się przychyliła.

W konsekwencji wynik walki zmieniono na no-contest, a obaj zawodnicy otrzymali po 1 punkcie w ramach turnieju wagi ciężkiej. Wcześniej Ferreira w turniejowej rywalizacji otrzymał 6 punktów od PFL za zakończenie swojej walki przed czasem w pierwszej rundzie.

Zobacz także:

Różal o drugiej walce z Barnettem: Chciałbym, żeby dał mi jeszcze jedną szansę! [WIDEO] Co wy na to?

Ponad półroku minęło od pierwszego pojedynku pomiędzy Marcinem Różalskim, a Johnem Barnettem. Starcie to wygrał Amerykanin, ponieważ “Różal” odniósł kontuzje, która uniemożliwiła mu kontynuuowanie dalszej walki. Marcin jednak nie ukrywa, że chciałby zmierzyć się z 43-latkiem po raz drugi. “Bardzo bym prosił o ponowne zestawienie” – powiedział Marcin w wywiadzie dla naszego portalu.

Tragiczny finał poszukiwań! Zawodnik Krwawego Sportu nie żyje! Widzieliście?

Mamy przykrą wiadomość! Mariusz Adam Ryjek w minioną sobotę zaginął i od razu zaczęły się poszukiwania. Niestety parę godzin później przyszła najgorsza z możliwych wiadomości… 35-latek nie żyje!

Jonas Magard vs. Frans Mlambo o pas wagi koguciej na FEN 34

Jonas Magard (11-4, 1 KO, 6 SUB) zmierzy się z Fransem Mlambo (9-5, 4 KO, 3 SUB) podczas gali FEN 34: TOTALbet Fight Night. Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski FEN w kategorii koguciej. Wydarzenie odbędzie się 28 maja.