Organizacja UFC powróci do Glasgow już 16 lipca. Dziś oficjalnie potwierdzono trzy pojedynki, które będziemy mieli przyjemność obejrzeć podczas tego wydarzenia.

Tak oto w kategorii półciężkiej Khalil Rountree (5-2) zmierzy się z Paulem Craigem (9-1). W kategorii średniej Jack Marshman (21-6) spotka się z Ryanem Janesem (9-2), a w kategorii ciężkiej Mark Godbeer (12-3) zawalczy z Justinem Willisem (4-1).

Rountree wystąpił ostatnio w lutym tego roku kiedy na gali UFC Fight Night 104 znokautował kolanem Daniela Jolly’ego w 52 sekundzie pojedynku. Ta wygrana przerwała jego passę dwóch porażek z rzędu, z Andrew Sanchezem i Tysonem Pedro.

Craig do czasu marcowej walki był niepokonany. Jego passę dziewięciu wygranych walk z rzędu zakończył wspomniany Tyson Pedro. Teraz Szkot zawalczy na własnym podwórku i z pewnością będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę.

„Nigdy nie walczyłem w swoim kraju jako profesjonalny zawodnik, więc bycie na karcie w Glasgow, 10 minut od mojego domu będzie czymś niesamowitym. Słysząc szkockich fanów dopingujących mnie kiedy będę wychodził 16 kwietnia, to będzie spektakularne.”

Drugim pojedynkiem będzie starcie Jacka Marshmana z Kanadyjczykiem, Ryanem Janesem.

Marshman wystąpił w lutym na gali UFC Fight Night 105, gdzie przez TKO pokonał go Thiago Santos. Z kolei w debiucie dla tej organizacji pokonał on Magnusa Cedenblada. Tym samym rekord Hammera w UFC wynosi 1-1.

Janes również zaliczył porażkę w ostatnim występie. Na tej samej gali pokonał go Gerald Meerschaert. Wcześniej 35-latek mógł się popisać ośmioma wygranymi walkami z rzędu.

Trzeci pojedynek odbędzie się w kategorii królewskiej. Mark Godbeer zmierzy się z Justinem Willisem.

Godbeer zgarnął ostatnio decyzję w walce z Danielem Spitzem na gali UFC 209. Wcześniej w pierwszym występie dla UFC został uduszony przez Justina Ledeta. Przed związaniem się z największą organizacją MMA na świecie toczył pojedynki m.in. w BAMMA.

Willis w pojedynku z Anglikiem dopiero zadebiutuje w UFC. W zawodowej karierze stoczył zaledwie 5 walk z czego wygrał cztery. Poprzedni występ zanotował w czerwcu zeszłego roku na gali WSOF 31. Wówczas znokautował rywala w drugiej rundzie. Warto wspomnieć, że Willis to niedoszły rywal Marcina Tybury. Zawodnik na dzień przed walką nie przeszedł jednak testów medycznych.

Pitbull Sports

Dyskusja

Przejdź do dyskusji na forum

This topic contains 0 odpowiedzi, has 1 voice, and was last updated by Monika Bobrycka Monika Bobrycka 5 miesiące temu.

Jeszcze nikt nie odpowiedział na ten wpis. Bądź pierwszy!

Musisz być zalgowany, aby odpowiedzieć.