MMA PLNajnowszeAnderson SilvaŻywa legenda! Anderson Silva dołączy do Galerii Sław UFC

Żywa legenda! Anderson Silva dołączy do Galerii Sław UFC

To ciągle jeden z najlepszych zawodników wagi średniej w mieszanych sztuk walki, to ciągle żywa legenda sportu, to ciągle zawodnik z ogromnymi umiejętnościami i będący inspiracją dla nowej generacji. Anderson Silva, bo o nim mowa, dołączy do Galerii Sław UFC!

Anderson Silva dołączy do Galerii Sław UFC

Informacja o włączeniu Brazylijczyka do Hall of Fame UFC pojawiła się w minioną sobotę w Londynie, przy okazji gali UFC 286: Edwards vs Usman 3, która odbywała się w miejscowej arenie The O2.

Anderson Silva dołączy do Galerii Sław UFC

Anderson Silva przez lata był najbardziej dominującym mistrzem w historii sportów walki. W latach 2006-2014 był mistrzem wagi średniej UFC, a tytuł obronił aż 10 razy z rzędu.

W czasie swojej kariery “Pająk” ekwilibrystycznie poddawał i nokautował swoich rywali. Na jego koncie są efektowne wygrane m.in. nad Vitorem Belforem, Danem Hendersonem, Forrestem Griffinem czy Chaelem Sonnenem.

Obecnie 47-latek jest już emerytowanym zawodnikiem MMA i skupia się na swoich walkach w boksie. Ostatnio jednak musiał uznać wyższość youtubera Jake’a Paula w starciu w tej formule.

Zobacz także:

Weteran KSW po walce Załęckiego: Za co te lamusy na HIGH League biorą kasę…

Po walce Denisa Załęckiego z Pawłem Tyburskim powstała ”burza” w mediach społecznościowych. Kibice byli zniesmaczeni postawą ”Bad Boya”. Był też mocny komentarz weterana KSW – Antoniego Chmielewskiego (32-18).

UFC 286: Leon Edwards perfekcyjnie rozegrał trzecie starcie z Usmanem i wciąż jest mistrzem

Leon Edwards (21-3, 1 N/C) pokonał Kamaru Usmana (20-3) większościową decyzją w walce wieczoru gali UFC 286 w Londynie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis