MMA PLNajnowszeZDJĘCIE DNIAZDJĘCIE DNIA: Krzysztof Jotko sparuje z legendą

ZDJĘCIE DNIA: Krzysztof Jotko sparuje z legendą

Krzysztof Jotko (21-4) przygotowuje się właśnie do swojej kolejnej walki dla organizacji UFC. W trakcie tych przygotowań polski zawodnik miał okazję trenować wspólnie z jedną z żywych legend światowego MMA.

Krzysztof Jotko sparuje z legendą
Foto: Krzysztof Jotko

Jotko wystąpi 11 kwietnia na gali UFC on ESPN+ 30 w Portland. Jego przeciwnikiem będzie tam Eryk Anders (13-4).

Aktualnie polski zawodnik ma serię dwóch zwycięstw. W zeszłym roku po decyzjach sędziowskich pokonał Alena Amedovskiego i Marca-Andre Barriaulta. Podobną serię zwycięstw ma również jego rywala. Dlatego też dla obu zawodników będzie to istotny pojedynek, aby umocnić swoją pozycję w UFC.

Zawodnik American Top Team ma na co dzień okazję trenować ze światową czołówką. Tym razem jednak Polak miał okazję sparingu z zawodnikiem nie bez powodu uznawanym za żywą legendę MMA.

Jotko sparował bowiem z samym Vitorem Belfortem (26-14, 1 N/C). Brazylijczyk miał mu też przekazać wskazówki na najbliższą walkę.

“Sparing z Vitor Belfort!!!
Super doświadczenie , dziękuje za wskazówki Będę gotowy na Erika w każdej możliwej płaszczyźnie możecie być tego pewni!”

🇵🇱🇵🇱🇵🇱Sparing z Vitor Belfort!!!Super doświadczenie , dziękuje za wskazówki Będę gotowy na Erika w każdej możliwej płaszczyźnie możecie być tego pewni!

Posted by Krzysztof Jotko on Wednesday, February 26, 2020

Belfort był związany z organizacją UFC od 1997 do 2019 roku. W międzyczasie Brazylijczyk stoczył też kilka walk dla organizacji PRIDE. “Phenom” został zwycięzcą turnieju wagi ciężkiej na gali UFC 12. W 2004 roku został też mistrzem kategorii półciężkiej UFC. Do tej pory zawodnik ten dzierży kilka rekordów amerykańskiej organizacji. Belfort ma choćby najwięcej nokautów – 12, czy skończeń w pierwszej rundzie – 13.

Brazylijczyk w tym roku skończy 43 lata. Aktualnie zawodnik przygotowuje się do debiutu w organizacji ONE Championship.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis