MMA PLBez kategoriiZabit Magomedsharipov odchodzi na sportową emeryturę! Był blisko walki o pas UFC!

Zabit Magomedsharipov odchodzi na sportową emeryturę! Był blisko walki o pas UFC!

Niepokonany w UFC Rosjanin Zabit Magomedsharipov ogłosił światu, że kończy swoją przygodę z zawodowym sportem. Zawodnik ten miał rekord 6-0 w UFC i był bardzo blisko walki o pas mistrzowski!

Foto: MOSCOW, RUSSIA - NOVEMBER 8, 2019: Featherweight MMA fighter Zabit Magomedsharipov of Russia during a weigh-in prior to the UFC Fight Night 163 at the CSKA Arena. Valery Sharifulin/TASS Ðîññèÿ. Ìîñêâà. Ðîññèéñêèé áîåö ñìåøàííûõ áîåâûõ èñêóññòâ Çàáèò Ìàãîìåäøàðèïîâ âî âðåìÿ ïðîöåäóðû âçâåøèâàíèÿ íàêàíóíå Àáñîëþòíîãî áîéöîâñêîãî ÷åìïèîíàòà (UFC) íà ñòàäèîíå "ÖÑÊÀ-Àðåíà". Âàëåðèé Øàðèôóëèí/ÒÀÑÑ

O swoim ważnym życiowym kroku Magomedsharipov poinformował kibiców za pomocą Instagrama.

Tam opublikował wpis o poniższej treści:

“Assalamu alaikum przyjaciele! Wielu z Was pewnie czekało na mój powrót, bo nie było ani jednego dnia, żeby ktoś nie zapytał kiedy moja kolejna walka. Ale postanowiłem zakończyć sportową karierę.

Przerwy w walkach a potem problemy zdrowotne – to wszystko nie pozwoliło mi na kolejne pojedynki. Teraz wyzdrowiałem, ale nie czuję już tego, co czułem kiedyś.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez tak długo czas. Nie miałem wystarczająco czasu, by zostać mistrzem, ale uważam, że i bez pasa dawałem wam sporo radości.

Pozostaję aktywnym sportowcem, ale nie będę walczył zawodowo. Mam komu przekazywać swoją wiedzę.

Tak więc żegnajcie przyjaciele!”

Zabit Magomedsharipov kończy przygodę z MMA z rekordem 18-1.

Zobacz także:

Aljamain Sterling będzie bronił pasa na UFC 279! Znamy rywala

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling będzie bronił pasa mistrzowskiego na gali UFC 279. Właśnie poznaliśmy jego rywala!

Arkadiusz Wrzosek nowym zawodnikiem organizacji KSW!

Długo oczekiwany przez fanów zawodnik wreszcie dołącza do organizacji KSW. Arkadiusz Wrzosek podpisuje kontrakt z największą federacją w Europie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis