MMA PLALMMAZa nami Mistrzostwa Polski MMA 2019. Wyniki zawodów w Sochaczewie [WIDEO]

Za nami Mistrzostwa Polski MMA 2019. Wyniki zawodów w Sochaczewie [WIDEO]

Foto: Miasto Sochaczew

W niedzielę 10 listopada w Sochaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA 2019. Były to pierwsze tego typu zawody organizowane pod egidą niedawno powstałego Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

Podstawą związku są funkcjonujące od wielu lat struktury Amatorskiej Ligi MMA. W zawodach w Sochaczewie uczestniczyło aż 420 zawodników. Rywalizowali oni w dziewięciu kategoriach  – od kadetów (od 13 lat) do mastersów (powyżej 35 lat). O rozmachu przedsięwzięcia mówił szef związku a zarazem organizator mistrzostw Sławomir Cypel  (za rdc.pl).

“Walki toczyć się będą jednocześnie w czterech oktagonach tzw. klatkach, w tym jednym pełnowymiarowym, ośmiometrowym, czego nie było wcześniej w Europie. Otrzymujemy sygnały, że niektórzy cały rok szykowali się na ten turniej, będący prawdziwą trampoliną w MMA. Jak widać jest wielu chętnych, aby zapisać się w historii.

Turniej w Sochaczewie wyłoni historycznych mistrzów Polski o różnym stopniu zaawansowania, zarówno wśród zawodników z dużym już doświadczeniem w amatorskim MMA, jak również w grupie m.in. mających maksymalnie pięć wygranych walk zawodowych. Oni startować będą w formule full contact MMA. Zaplanowaliśmy również np. kategorię Pierwszy Krok MMA dla pełnoletnich zawodników, którzy dotychczas uczestniczyli najwyżej trzykrotnie w Amatorskiej Lidze MMA (ALMMA) lub innych amatorskich zawodach, a więc będących na początku swych karier”

Transmisję z mistrzostw można było oglądać również na kanale współpracującej ze związkiem organizacji FAME MMA:

Galeria zdjęć dostępna na profilu Urzędu Miejskiego w Sochaczewie:

Sławomir Cypel mówił także o profesjonalizacji zawodów. Utworzenie związku miało się okazać bardzo pomocne w tej kwestii.

“Zależy nam na profesjonalizacji MMA w wydaniu amatorskim. Podczas mistrzostw kraju zawodnicy walczyć będą na oficjalnym dystansie trzech rund trwających po 3 minuty, wcześniej mieliśmy jedną rundę 4-minutową, a w full contact 5-minutową i w finałach dwie rundy po 5 minut. Zwycięzcy i medaliści poszczególnych kategorii będą mogli ubiegać się o stypendia i nagrody samorządowe, za sukces w najważniejszym polskim turnieju. Wcześniej to nie było możliwe, bo nie mieliśmy związku. Zgłaszają się do nas firmy chętne do współpracy, ale mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Mamy świetnych zawodników, wykwalifikowanych trenerów, sędziów i organizatorów. Bardzo mocne struktury są podstawą dobrze działającej organizacji.”

Mistrzostwa Polski MMA 2019: Aftermovie

WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI MMA 2019 (źródło:almma.pl)

Klasyfikacja generalna

1. KOTWICA MMA TEAM 2 x złoto – 0 x srebro – 3 x brąz
2. Czerwony Smok Poznań 2 x złoto – 0 x srebro – 0 x brąz
2. Octagon Team 2 x złoto – 0 x srebro – 0 x brąz
4. Radomski Klub Taekwon-do 1 x złoto – 2 x srebro – 0 x brąz
4. MMA Team Ełk 1 x złoto – 2 x srebro – 0 x brąz
4. Fight Team MMA Brodnica 1 x złoto – 2 x srebro – 0 x brąz
7. Przemol Boxing Team 1 x złoto – 1 x srebro – 1 x brąz
8. Streffa Fight Team Lubin 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
8. Fight Club Bytom . 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
8. ŁKS Łódź boks 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x brąz
8. MMA Team Giżycko 1 x złoto – 1 x srebro – 0 x

Mistrzostwa Polski MMA Full Contact do 84 kg

1. Klimas Paweł (MMA Team Ełk)
2. Łuczaj Kamil (Vale Tudo Białystok)

Mistrzostwa Polski MMA Full Contact do 77 kg

1. Arnista Piotr (Black Horse MMA Łomża )
2. Zardzewiały Marek (Sparta Przeworsk)
3. Mazurkiewicz Adam (Arrachion Olsztyn)

Mistrzostwa Polski MMA Full Contact do 70 kg

1. Tkaczyk Dominik (Radomski Klub Taekwon-do )
2. Kaczmarczyk Patryk (Radomski Klub Taekwon-do )
3. Bałtrukanis Krystian (Białostockie Stowarzyszenie Mieszanych Sportów Walki)

Mistrzostwa Polski MMA Full Contact do 66 kg

1. Matuszek Daniel (Strefa Sportów Walki Artfight Rzeszów)
2. Osmałek Krzysztof (K.O. Fight Team)
3. Gawroński Patryk (No Limits Kwidzyn)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior OPEN

1. Kowalczyk Przemek (Madness Marga Puławy)
2. Turczyński Karol (Akademia Sportów Walki Wilanów)
3. Ciebiera Paweł (Spartakus Rzeszów)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 93 kg

1. Jasiński Jakub (ŁKS Łódź boks)
2. Całkowski Paweł (ŁKS Łódź boks)
3. Szwajkowski Patryk (Dziki Wschód)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 84 kg

1. Piechota Tomasz (Spartakus Rzeszów)
2. Olesek Mariusz (Streffa Fight Team Lubin)
3. Błaszkiewicz Norbert (Arrachion Olsztyn)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 77 kg

1. Mitko Mateusz (Octagon Team)
2. Skiermański Sebastian (Warriors Gym Aleksandrów Kujawski)
3. Wydra Dominik (KOTWICA MMA TEAM)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 70 kg

1. Kiermaszek Sebastian (Octagon Team )
2. Dziewięcki Jacek  (SK Kickboxing Kielce)
3. Rębacz Maciej (KOTWICA MMA TEAM)
3. Biedroń Dawid (MMA Krosno)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 66 kg

1. Irlik Roger (KOTWICA MMA TEAM)
2. Kowalski Adam (Arrachion Olsztyn)
3. Musiał Michał (Silesian Cage Club)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior do 61 kg

1. Winiarczyk Kamil ( XYZ Fighting Division MMA Bydgoszcz)
2. Będziński Kamil (Radomski Klub Taekwon-do )
3. Bałasz Eryk (KOTWICA MMA TEAM)

Mistrzostwa Polski MMA Junior OPEN

1. Skierkowski Patryk (Bambero Team Wyszków)
2. Małecki Mateusz (KSW Nokaut Kościan)
3. Brauze Dawid (Przemol Boxing Team)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 93 kg

1. Cegła Wktor (Tornado Kalisz MMA)
2. Zabielski Maciej  (MMA Team Ełk)
3. Jędrasik Ksawery (Bebson Gold Team Bielawa)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 84 kg

1. Sochański Kasjan (Bebson Gold Team Bielawa)
2. Bugdalski Adam (Gracie Barra Toruń)
3. Popiel Damian (Brawler Końskie)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 77 kg

1. Więcek Wiktor (KOTWICA MMA TEAM)
2. Karpiński Krystian (Fight Team MMA Brodnica)
3. Jankowski Kacper (Cross Fight Radom)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 70 kg

1. Wybierało Hubert (Czerwony Smok Poznań)
2. Nowaczenko Daniel (Dziki Wschód)
3. Olszta Krystian (MKS Lubartów)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 66 kg

1. Wieczorek Cyprian (GB Spartan Team Chorzów)
2. Pyrdoł Szymon (Fight Club Bytom)
3. Czajka Radosław (Fanatycy Sportów Walki)

Mistrzostwa Polski MMA Junior do 61 kg

1. Durszlewicz Karol (Fight Team MMA Brodnica)
2. Niedźwiedzki Dawid (MMA Team Ełk)
3. Panna Krzysztof (Fightman)

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok OPEN

1. Gawryjołek Kamil (Sportowe Puławy)
2. Dziuba Paweł (MMA Nowe Miasto)
3. Nowak Łukasz (Brak klubu)

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 93 kg

1. Patra Grzegorz (Przemol Boxing Team)
2. Tyczyński Dariusz (Rio Grappling Ostrów Wlkp)
3. Gąsiewicz Jakub (Marga Garwolin )

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 84 kg

1. Rogalski Dawid (Aligatores Warszawa)
2. Józwowski Damian (Fight Team MMA Brodnica)
3. Wiśniewski Jeremiasz (Fighter Emstek)

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 77 kg

1. Wiaderek Andrzej (Rio Grappling Club Krośnice)
2. Paszotta Jakub (K.O. Fight Team)
3. Wiśniewski Kamil (Gracie Barra Toruń)

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 70 kg

1. Sygnat Kamil (Streffa Fight Team Lubin)
2. Piwowar Marcin (SK Kickboxing Kielce)
3. Bakalarczyk Grzegorz (Academia Gorila Tomaszów Maz.)

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 66 kg

1. Nowicki Sebastian (Czerwony Smok Poznań)
2. Anisiewicz Kacper (Marga Garwolin )
3. Górnik Michał (Marga SFG Radom )

Mistrzostwa Polski MMA Pierwszy Krok do 61 kg

1. Cinkowski Norbert (Academia Gorila Tomaszów Maz.)
2. Abdulkadyrov Muslim (No Limits Kwidzyn)
3. Malec Bartłomiej (Silesian Cage Club)

Mistrzostwa Polski MMA Master do 84 kg

1. Bortkiewicz Paweł (MMA Team Giżycko)
2. Bortkiewicz Andrzej (MMA Team Giżycko)

Mistrzostwa Polski MMA Master do 77 kg

1. Majkut Marek (Hunter MMA)
2. Kosiński Rafał (Arrachion Olsztyn

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior Kobiet do 66 kg

1. Jóźwiak Sara (Ankos Zapasy Poznań)
2. Derbin Aneta (Otwarte Serca Zaciśnięte Pięści)
3. Rzemyszkiewicz Kinga (Shooters Konin)

Mistrzostwa Polski MMA Ograniczona Formuła Senior Kobiet do 57 kg

1. Eszer Weronika (Puncher Wrocław)
2. Cisło Weronika (Shark Łódź)
3. Firlej Sylwia (Kaiser Sports Olsztyn)

Mistrzostwa Polski MMA Junior Kobiet +57 kg

1. Urbanik Martyna (Fight Club Bytom)
2. Steczkowska Dominika (Fight Club Łomża)
3. Akslar Amelia (MMA Krosno)

Mistrzostwa Polski MMA Junior Kobiet do 57 kg

1. Papaj Karina (OBAMMA Fight Team)
2. Jałocha Anna –(Przemol Boxing Team)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy +77 kg

1. Woszczyński Szymon (Shooters Konin)
2.  Nawrotkiewicz Maciej (Berserkers Team Łódź)
3. Mróz Marcel (Bambero Team Wyszków)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy 77 kg

1. Penar Piotr (MMA Krosno)
2. Nagórzański Wojciech (Combat Team Dębica)
3. Wocial Dominik (Klub Walki Grappler)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy 70 kg

1. Stachelek Bartosz (MMA Zapasy Grajewo)
2. Lech Patryk (Natal Gold Team)
3. Sienkiewicz Kacper (Fightman)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy 66 kg

1. Fornalski Kacper (Streffa Fight Team Lubin)
2. Początko Dominik (Fightman)
3. Feliksiak Kajetan (Copacabana Warszawa)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy 61 kg

1. Dziasek Paweł (Fight Club Bytom)
2. Dudzik Patryk (MKS Lubartów)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Chłopcy 55 kg

1.Kaczmarek Kamil (Przemol Boxing Team)
2. Gnela Szymon (Silesian Cage Club)
3. Niewiadomski Szymon (Shark Top Team)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Dziewczęta 57 kg

1. Stępień Blanka (Octagon Team)

2. Bocianowska Magdalena (Przemol Boxing Team)
3. Matecka Milena (Bebson Gold Team Bielawa)

Mistrzostwa Polski MMA Kadet Dziewczęta +57 kg

1. Czyżewska Wiktoria (Brawler Końskie)
2. Gruchalska Izabela (Bambero Team Wyszków)

Mistrzostwa Polski MMA Semi Pro 84 kg

1. Kowal Bartosz (Akademia Fenix Kraków)
2. Polit Damian (MKS Lubartów)

Mistrzostwa Polski MMA Semi Pro 77 kg

1.Wiewióra Adam (Silesian Cage Club)
2. Sobotka Olaf (Grappling Team Mława)

Mistrzostwa Polski MMA Semi Pro 70 kg

1. Jędryszczak Brajan (Cross Fight Radom)
2. Pelc Paweł (Streffa Fight Team Lubin)