MMA PLNajnowszeNick DiazZ imprez do oktagonu – Nick Diaz chce wrócić do MMA! Ma za sobą testowe zbijanie wagi!

Z imprez do oktagonu – Nick Diaz chce wrócić do MMA! Ma za sobą testowe zbijanie wagi!

Nick Diaz chce wrócić do MMA! Popularny Amerykanin celuje w głośny powrót do startów już w przyszłym roku. Czy faktycznie zobaczymy go ponownie w oktagonie?

Nick Diaz chce wrócić do MMA
Foto: Facebook/ Nick Diaz

O tej głośnej reaktywacji kariery, kibiców poinformował dziennikarz ESPN Ariel Helwani. Ujawnił on, że Nick Diaz poczynił już pierwsze kroki, by zacząć poważnie skupiać się na powrocie do walk.

Z imprez do oktagonu – Nick Diaz chce wrócić do MMA! Ma za sobą testowe zbijanie wagi!

Według informacji Ariela Helwaniego, Nick Diaz ma za sobą próbne zbijanie wagi. Przez 14 dni stosował restrykcyjną dietę i prowadził treningi mające pomóc zmniejszyć wagę. Test przeszedł pomyślnie i teraz zamierza bacznie przyglądać się rozwojowi wydarzeń w dywizji półśredniej UFC.

Nick Diaz po zmniejszeniu ciężaru ciała waży między 165 a 175 funtów. Celuje w powrót do dywizji półśredniej w 2021 roku.

Wszystko ujawnione informacje pochodzą od menadżera zawodnika – Kevina Mubengi:

Nick Diaz (26-9-2) ostatni raz walczył w… styczniu 2015 roku na gali UFC 183. Przegrał wtedy decyzją sędziów z Andersonem Silvą, ale walkę tę anulowano i określono jako nieodbytą z powodu wpadki dopingowej… obu zawodników!

Ostatnią wygraną, Diaz odniósł w… 2011 roku. Pokonał wówczas BJ Penna.

Czy Waszym zdaniem faktycznie dojdzie do powrotu Nicka Diaza do UFC? Czy w tych czasach zawodnik ten jest jeszcze w stanie namieszać w dywizji półśredniej, której obecnym mistrzem jest Kamaru Usman?

Zobacz także:

UFC on ESPN+ 34: Alistair Overeem rozbija w parterze Augusto Sakaia i kończy go w 5. rundzie

Alistair Overeem (47-18, 1 N/C) pokonał Augusto Sakaia (15-1-1) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 34 w Las Vegas.

Artur Szpilka skomentował kontrakt swojej dziewczyny z FAME MMA

Artur Szpilka skomentował kontrakt swojej dziewczyny – Kamili Wybrańczyk z organizacją FAME MMA. Nowa gwiazda kobiecej części FAME MMA zadebiutuje na jednej z najbliższych gal poznańskiej organizacji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis