MMA PLUFCUFC on ESPN+ 34: Alistair Overeem rozbija w parterze Augusto Sakaia i kończy go w 5. rundzie [WIDEO]

UFC on ESPN+ 34: Alistair Overeem rozbija w parterze Augusto Sakaia i kończy go w 5. rundzie [WIDEO]

Alistair Overeem (47-18, 1 N/C) pokonał Augusto Sakaia (15-1-1) w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 34 w Las Vegas.

Przez kilkadziesiąt sekund żaden cios nie doszedł do celu. Overeeem zaatakował, potem z szarżą ruszył Sakai. Brazylijski zawodnik japońskiego pochodzenia docisnął rywala do siatki, gdzie atakował kolanami i łokciami. Po rozerwaniu “Reem” zajął miejsce na środku klatki. Holender trafił mocnym prawym bitym z góry. Sakai odpowiedział później podbródkowym. Brazylijczyk polował na mocne uderzenie.

Overeem w kolejnej rundzie próbował niskich kopnięć. Na szarżę rywala odpowiedział tym samym. “Reem” trafił dobrze na wątrobę, lecz rywal wybronił się. Po kolejnej szarży Holendra Sakai odwrócił pozycję i zadał kilka ciosów. Były pretendent był w stanie odwrócić rywala. Przez pewien czas obaj zawodnicy siłowali się ze sobą. Raz jeden raz drugi znajdował się na siatce.

Trzecia runda zaczęła się od ataku Sakaia. “Reem” wyprowadzał kopnięcia. Rywal coraz częściej jednak wchodził z całymi seriami. Pojedynek czasami wchodził też w klincz. Sakai wyprowadzał lowkicki, ciosami atakował też korpus. Udało mu się docisnąć byłego mistrza Strikeforce. Niespodziewanie jednak to Overeem uzyskał obalenie. Holender miał jednak problem z przejściem nóg młodszego rywala. “Reem” wpadł w gardę, lecz mimo wszystko zdołał zadać kilka ciosów i porozbijać rywala.

Zawodnicy doszli do rundy czwartej. Sakai ponownie wychodził do przodu z atakami, lecz jego szybkość nie była już taka jak we wcześniejszej fazie walki. Mimo wszystko trafił choćby imponującym łokciem. Overeem kopnął go w później w krocze co spowodowało konieczność wstrzymania pojedynku. Po wznowieniu “Reem” dość łatwo uzyskał obalenie. Holender bił coraz mocniej. Intensywne gorund&pound w wykonaniu Holendra. Overeem atakował krótkimi łokciami i pięściami. Syrena kończąca rundę uratowała Brazylijczyka przed dalszymi obrażeniami.

Ostatnia runda zaczęła się od błyskawicznego obalenia ze strony Overeema. Kilka łokci i ciosów młotkowych bez odpowiedzi spowodowało, że sędzia Herb Dean zdecydował się przerwać walkę.

Zobacz także: