MMA PLNajnowszeKSWXTB KSW 77: Ibragim Chuzigaev dalej mistrzem KSW! Pewnie wypunktował Ivana Erslana!

XTB KSW 77: Ibragim Chuzigaev dalej mistrzem KSW! Pewnie wypunktował Ivana Erslana!

Na gali XTB KSW 77, która dzisiaj odbywa się w Arenie Gliwice oglądaliśmy dwa pojedynki mistrzowskie. Pierwszym z nich było starcie o złoto wagi półciężkiej, w której to aktualnie panujący mistrz Ibragim Chuzhigaev (16-5) zmierzył się z Ivanem Erslanem (12-1, 1 N/C).

Chuzigaev dalej mistrzem KSW

Chuzhigaev był zawodnikiem mobilniejszym, dynamiczniej ruszającym się na nogach, a Erslan wydawał się postacią, która będzie polować na ten mocny cios, by napocząć przeciwnika. Mistrz wagi półciężkiej jednak lepiej wyglądał na tle Chorwata w pierwszej odsłonie, bowiem częściej niż rywal trafiał i powodował przeciwnikowi większy problem niż on sam stanowił.

W drugiej rundzie panujący mistrz efektownie zaczął obijać korpus Erslana, czym spowodował mu ogromne kłopoty. Wydawało się, że Erslan bardzo odczuł ciosy przeciwnika ale zdołał wrócić do pojedynku. W późniejszym etapie tej rundy obaj wymieniali się ciosami na środku klatki. Erslan w pewnym momencie nie trafił mocnym sierpem, co Chuzhigaev wykorzystał próbując obalić Chorwata. Chwilę przytrzymał go w parterze, ale potem obaj wrócili do stójki.

Trzecia runda była fenomenalna. Najpierw ruszył Erslan, który wreszcie sam chciał narzucić presję na rywalu. Atakował, ale w pewnym momencie sam otrzymał od mistrza wagi półciężkiej KSW mocny cios obrotową pięścią, która poważnie go naruszyła. Chuzhigaev jednak nie zdołał skończyć Chorwata w tej rundzie.

W czwartej rundzie Chuzhigaev nadal był dynamiczniejszy niż rywal, ale Erslan zadawał mocniejsze ciosy. Chorwat jednak przyjął potężną kombinację od mistrza, przez co prawie został znokautowany. Dochodziło do sytuacji, w której to Chuzihgaev spychał gardę Erslana i zadawał mu ciosy. Chorwat jednak przetrwał nawałnicę ciosów przeciwnika, choć zostawił w tej rundzie mnóstwo zdrowia.

Do piątej rundy Erslan wyszedł z zamiarem znokautowania Chuzhigaeva, ale ten mimo mocnych ciosów Chorwata nie dał sobie zrobić większej krzywdy.

Ostatecznie po pięciu niezwykle ciekawych rundach o wygranej któregokolwiek z zawodników zdecydowali sędziowie. Ci wskazali na wygraną aktualnego mistrza wagi półciężkiej Ibragima Chuzhigaeva.

TUTAJ -> KOMPLET WYNIKÓW GALI XTB KSW 77

Zobacz także:

Marcin Wrzosek chciałby zmierzyć się z Murańskim: Stwierdził, że ja atakuje jego tatę! Co wy na to?

Marcin Wrzosek w rozmowie z portalem MMA-bądź na bieżąco przyznał, że chciałby w niedalekiej przyszłości zmierzyć się z Mateuszem Murańskim. ”Polish Zombie” ma do wyjaśnienia z ”Muranem” pewną sytuację.

Sylwester Wardęga wyznał czego brakuje KSW: Czemu influencerzy są popularni w sieci?

Wczoraj odbyła się konferencja przed galą KSW 77. Podczas niej, Adam Soldaev poruszył ciekawą kwestię. Zaistniałą sytuację skomentował Sylwester Wardęga.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis