MMA PLNajnowszeInneWyjeżdżasz na zawody za granicę? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

Wyjeżdżasz na zawody za granicę? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

O czym powinien pamiętać każdy sportowiec, wyjeżdżający za granicę na zawody? Zabranie sprzętu czy najważniejsze dokumentów to zapewne pierwsze rzeczy, jakie przychodzą ci do głowy po przeczytaniu tego pytania. Nie mniej ważne jest jednak również zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie!

ubezpieczenia-na-wakacje

Jakie ubezpieczenie na wyjazd na zawody za granicą?

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego sportowca, który chce bezpiecznie wziąć udział w zagranicznym turnieju, będzie wykupienie zagranicznego ubezpieczenia turystycznego, w którego wypadku zakres ochrony ubezpieczeniowej będzie pokrywał się z potrzebami zainteresowanego sportowca. Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru ubezpieczenia na wakacje?

Przed czym ochroni mnie ubezpieczenie turystyczne na zagranicznym wyjeździe sportowym?

Podobnie jak w czasie każdego zagranicznego wyjazdu turystycznego podczas pobytu na zagranicznych zawodach sportowych możemy zetknąć się z wieloma różnymi problemami. Ubezpieczenie się przed nimi zawczasu pomoże się nam z nimi łatwiej uporać. Przed czym mogą ochronić nas ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd turystyczny?

  • Niemal wszystkie polisy turystyczne na wyjazdy zagraniczne obejmują różne zakresy pomocy medycznej: od refundacji kosztów pierwszej pomocy w przypadku wypadku lub choroby, po bardziej rozbudowaną pomoc ambulatoryjną i transport medyczny do kraju. W przypadku szczególnie rozbudowanych polis możliwa jest nawet refundacja pełnych kosztów leczenia (w tym operacji i hospitalizacji) za granicą. Dlaczego pomoc medyczna jest tak ważnym elementem dobrej polisy dla sportowca na czas udziału w zagranicznym turnieju?  Chociaż każdy z nas posiada ubezpieczenie NFZ za granicą (tzw. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego — EKUZ), to jednak przysługująca nam z tego tytułu ochrona obejmuje tylko niektóre świadczenia medyczne i to jedynie w krajach Unii Europejskiej. Ze względu na to, że sportowcy są grupą szczególnie narażoną na różnego rodzaju wypadki i urazy w czasie zawodów, wskazana jest w ich przypadku większa troska o opiekę medyczną na najwyższym poziomie w czasie ich udziału w zawodach zagranicznych.
  • Polisa na wyjazd zagraniczny może pokryć wszystkie szkody, spowodowane przez nas w trakcie tego wyjazdu. Zostaniesz uznany za sprawcę wypadku samochodowego w trakcie udziału w zagranicznym turnieju? Wszelkie szkody pokryje za ciebie ubezpieczyciel!
  • Jeśli natomiast sam będziesz ofiarą wypadku w trakcie pobytu za granicą, to — o ile wcześniej nabędziesz zapewniającą ochronę przed wypadkiem w trakcie podróży polisę — ubezpieczyciel musi wypłacić Ci odszkodowanie za wypadek.
  • Odpowiednio skrojona polisa ubezpieczeniowa może pokryć również koszty akcji ekipy ratowniczej. Tego rodzaju ubezpieczenie będzie szczególnie przydatne np. dla kierowców rajdowych.
  • Nie tylko tym ostatnim przyda się z kolei ubezpieczenie, oferujące możliwość odholowanie zepsutego samochodu na koszt ubezpieczyciela. Równie przydatna może okazać się gwarancja transportu takiego pojazdu do kraju lub zapłaty za jego naprawę na miejscu.
  • Wielu sportowców zagranicznych, biorąc udział w zagranicznym turnieju, na pewno niejednokrotnie chciało skorzystać z pomocy prawnika lub tłumacza. Wybór gwarantującej ich usługi polisy nie tylko umożliwia łatwe skorzystanie z usług tych specjalistów, ale także przerzuca koszt i trudy organizacji konsultacji z nimi na barki ubezpieczyciela!

Więcej na ten temat przeczytasz na: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/co-obejmuje-ubezpieczenie-nfz-za-granica

[artykuł sponsorowany]

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis