MMA PLBoksWitalij Kliczko kandydatem do otrzymania tytułu honorowego obywatela Warszawy

Witalij Kliczko kandydatem do otrzymania tytułu honorowego obywatela Warszawy

Tak to prawda! Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) jest kandydatem do otrzymania honorowego obywatelstwa Warszawy. Ukrainiec tym samym ma zostać doceniony w naszym kraju. 50-latek od czerwca 2014 roku jest merem Kijowa. Vitali jest założycielem partii politycznej Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform.

Kliczko

Ukrainiec pięć lat (2008-2013) dzierżył pas mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBC. Witalij walczył aż piętnaście razy, gdy w stawce był najważniejszy tytuł.

Kliczko karierę zawodową zakończył w 2012 roku. Witalij w Moskwie szybko przed czasem odprawił Manuela Charra. Kliczko w czwartej odsłonie zakończył pojedynek przed czasem. Ostatniej zawodowej przegranej doznał w 2003 roku, gdy musiał uznać wyższość Lennoxa Lewisa.

Ukrainiec doceniony!

Witalij Kliczko (45-2, 41 KO) został kandydatem do otrzymania tytułu honorowego obywatela Warszawy.

Witalij Kliczko kandydatem do otrzymania tytułu honorowego obywatela Warszawy!

Posted by BOKS ZAWODOWY on Wednesday, June 8, 2022

Witalij w swojej barwnej karierze mierzył się z dwoma naszymi reprezentantami. Kliczko w 2010 roku odprawił Alberta Sosnowskiego, a rok później w ringu spotkał się w ringu z Tomaszem Adamkiem. Pojedynek odbył się na stadionie we Wrocławiu. Walka ponownie zakończyła się przed czasem w 10 rundzie.

Zobacz także:

Tomasz Adamek zawalczy z Popkiem na gołe pięści?! Doszło do pierwszego face to face! [WIDEO]

Podczas ceremonii ważenia i oficjalnego losowania przed piątkową galą GROMDA 9 doszło do ciekawej sytuacji. Tomasz Adamek oraz Popek stanęli twarzą w twarz. Czy to oznacza, że panowie zawalczą ze sobą na jubileuszowej gali GROMDA 10?

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [10-12.06.2022] Widzieliście?

Kolejny weekend przyniesie nam emocje związane z MMA – i to zarówno w Polsce jak i za granicą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis