MMA PLNajnowszeUFCWielka walka Tsarukyana na UFC 300! Dostał starcie, na które liczył Mateusz Gamrot!

Wielka walka Tsarukyana na UFC 300! Dostał starcie, na które liczył Mateusz Gamrot!

To wielka walka i wielka szansa dla Armana Tsarukyana! Ormianin, który w przeszłości przegrał z Mateuszem Gamrotem otrzymał starcie na jubileuszową galę UFC 300! Tam zmierzy się z rywalem, na walkę z którym liczył właśnie też “Gamer”!

Wielka walka Tsarukyana na UFC 300

Gala UFC 300 odbędzie się już 13 kwietnia w T-Mobile Arena w Las Vegas. Starcie z udziałem Tsaruykana ma wyłonić następnego pretendenta do walki o pas mistrzowski w dywizji lekkiej.

Wielka walka Tsarukyana na UFC 300! Dostał starcie, na które liczył Mateusz Gamrot!

Tsaruykan zmierzy się z byłym mistrzem tej dywizji wagowej – Charlesem Oliveirą. Starcie to jest pierwszą walką, która nosi miano “contender fight”.

Starcie to potwierdził już oficjalnie szef UFC, Dana White:

Co ciekawe, na walkę z Charlesem Oliveirą bardzo mocno liczył także Mateusz Gamrot. Polak jednak zamiast z Oliveirą zmierzy się w klatce z innym byłym mistrzem wagi lekkiej – Rafaelem dos Anjosem.

Charles Oliveira to były mistrz wagi lekkiej, który w czerwcu zeszłego roku pokonał Beneila Dariusha na gali UFC 289. Później miał zmierzyć się w rewanżówym starciu z Islamem Makhachevem, ale z walki z Rosjaninem wypadł z powodu kontuzji oka.

Arman Tsarukyan od czasu wspominanej na wstępie porażki z Mateuszem Gamrotem wygrał trzy kolejne walki. Ormianin pokonywał: Beneila Dariusha, Joaquima Silvę i Damira Ismagulova.

Aktualna karta walk gali UFC 300:

Jiri Prochazka vs. Aleksandar Rakic
Calvin Kattar vs. Aljamain Sterling
Cody Brundage vs. Bo Nickal
Charles Oliveira vs. Arman Tsarukyan

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis