MMA PLNajnowszeKamil OniszczukOniszczuk zapowiada: Chcę odbudować pozycję na polskiej i międzynarodowej arenie!

Oniszczuk zapowiada: Chcę odbudować pozycję na polskiej i międzynarodowej arenie!

Po kilku latach zagranicznych wojaży polskim kibicom wreszcie przypomni się utalentowany Kamil Oniszczuk (9-3). 19 stycznia w walce wieczoru gali MMA ATK: New Beginning w Grodzisku Mazowieckim były zawodnik Bellatora i ACA sprawdzi się z brazylijskim weteranem Carlo „Neo” Praterem. Transmisja na kanałach grupy POLSAT, bilety dostępne w serwisie KupBilecik.

Oniszczuk

Po raz ostatni Kamil Oniszczuk walczył w Polsce jeszcze w czasie trwania pandemii koronawirusa. W listopadzie 2020 roku na gali ACA 114 w Łodzi znokautował efektownym high-kickiem w 3. rundzie Krystiana Bielskiego. Później podpisał kontrakt z Bellatorem i występował we Włoszech oraz USA.

– Cieszę, że po 4 latach przerwy wracam na anteny Polsatu. Załatwiłem sprawy prywatne i jestem gotowy odbudować swoją pozycję na polskiej imiędzynarodowej arenie MMA – zapewnia 27-letni Oniszczuk. – W 2024 roku zamierzam naprawić błędy, które popełniłem w poprzednim roku. Moją przyszłość widzę tylko i wyłącznie tam, gdzie byłem przez ostatni czas, czyli w najlepszych organizacjach sportowych świata. Miałem trochę pecha, popełniłem również sporo błędów, ale mężczyznę poznaje się po tym, jak wstaje. Chcę to naprawić i wrócić w dobrym stylu!

Pomimo kilku potknięć ambicje Kamila Oniszczuka nadal sięgają gwiazd. Należący do polskiej czołówki w kategorii średniej zawodnik chce rywalizować z najlepszymi na świecie, ale chętnie sprawdzi się również z którymś z rodaków. W limicie do 84 kilogramów aż roli się od talentów i głośnych nazwisk jak Michał Oleksiejczuk, Paweł Pawlak, Mamed Chalidow, Michał Materla, Robert Bryczek, Tomasz Jakubiec, Piotr Wawrzyniak, Tomasz Romanowski, Bartosz Fabiński Andrzej Grzebyk, Piotr Kuberski czy Igor Michaliszyn.

– Interesują mnie walki zagraniczne. Jeśli jednak miałbym zostać przez jakiś czas w Polsce, to bardzo chętnie zmierzyłbym się z tymi Polakami, którzy walczyli w UFC – zaznacza Oniszczuk. – Jakiego występu możecie się po mnie spodziewać 19 stycznia? Myślę, że podobnego do tego z gali ACA 133 w St. Petersburgu, gdzie wygrałem przez nokaut już w 1. rundzie! Mój rywal Carlo Prater prezentuje wysoki poziom sportowy, wygrał kiedyś z Carlosem Conditem. Przewiduję jednak swoje zwycięstwo i nic innego mnie nie obchodzi! – kończy Polak.

Karta walk gali MMA ATK: New Beginning:

Walka wieczoru w wadze średniej (do 84 kg): 3 x 5 min – Kamil Oniszczuk (9-3) vs Carlo „Neo” Prater (35-24-1)

Co-main event w wadze koguciej (do 61 kg): 3 x 5 min – Klaudia Syguła (6-1) vs Hassna Gaber (4-3)

Walka w umownym limicie do 72 kg: 3 x 5 min – Kamil „Bomba” Łebkowski (19-14) vs Kamil Czyżewski (5-3)
Walka w wadze półśredniej (do 77 kg):
3 x 5 min – Piotr Golon (5-1) vs TBA

Walka w wadze lekkiej (do 70 kg): 3 x 5 min – Dominik Wydra vs Sviatoslav Zhymanov

Walka Muay Thai w limicie do 69 kg: 3 x 3 min – Adrian Gunia (4-0) vs Italo Lima (4-2)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis