MMA PLUFCWeili Zhang: Zamierzam walczyć z Joanną w jej sposób

Weili Zhang: Zamierzam walczyć z Joanną w jej sposób

Foto: MMA Mania

Już 7 marca na gali UFC 248 w Las Vegas Weili Zhang (20-1) będzie po raz pierwszy bronić pasa kategorii słomkowej. Jej przeciwniczką będzie Joanna Jędrzejczyk (16-3).

Polka była mistrzynią UFC w latach 2015-2017. Nic więc dziwnego, że od lat była obserwowana przez rywalki i jest im dobrze znana. Nie inaczej jest również w przypadku obecnej mistrzyni. W rozmowie z Matthew Scottem z South China Morning Post chińska zawodniczka stwierdziła, iż jest doskonale przygotowana do tej walki.

“Znałam Joannę od bardzo dawna, zanim jeszcze w ogóle trafiłam do UFC. Przygotowywałam się na nią i do tej walki od bardzo długiego czasu. Wiem jak się porusza i jak walczy. Zawsze wiedziałam, że pewnego dnia spotkamy się w oktagonie. Przygotowuję wszystko. Jestem gotowa.”

Zhang pracuje nad różnymi aspektami walki. Chinka stwierdziła, iż jest gotowa na każdą sytuację w klatce.

Joanna Jędrzejczyk jako była wybitna zawodniczka muay thai jest znana ze swojej znakomitej stójki. Wiele jej rywalek starało się więc prowadzić z nią walkę w parterze. Również znakomita na nogach Chinka niekoniecznie zamierza jednak pójść tą drogą.

“Pracuję nad szybkością i siłą, jak również nad pracą nóg. Zamierzam walczyć z Joanną w jej sposób. Nieważne czy będą to zapasy czy stójka to jestem gotowa. Tak jak w przypadku mojej walki w Shenzhen będę gotowa na różne sytuacje.”

Wiadomo, że starcie Zhang z Jędrzejczyk ma być co-main eventem gali w Las Vegas. Nadal nie potwierdzono walki wieczoru tego wydarzenia, choć spekuluje się, iż Israel Adesanya w pierwszej obronie pasa wagi średniej ma tam zmierzyć się z Yoelem Romero. W rozpisce znalazła się już za to inna walka czołowych zawodników kategorii średniej. Były mistrz Robert Whittaker skrzyżuje rękawice ze świetnie odnajdującym się w nowej kategorii wagowej Jaredem Cannonierem.