Weekendowy rozkład jazdy z MMA [08-09.11.2019]

Foto: KSW
Foto: KSW

Czeka nas kolejny weekend, podczas którego możemy zobaczyć kilka naprawdę ciekawych gal MMA.

W piątek w Manili na Filipinach odbędzie się gala ONE Championship: Masters of Fate, gdzie najważniejszym pojedynkiem będzie starcie o pas wagi słomkowej – Joshua Pacio (17-3) vs. Rene Catalan (6-2, 1 N/C).

Kolejną galę w Thackerville w stanie Oklahoma zorganizuje natomiast Bellator.  Tam walka wieczoru będzie zakontraktowana w limicie kategorii średniej i zmierzą się w niej John Salter (16-4) i Costello van Steenis (12-1).

Sobota będzie wręcz naszpikowana solidnymi galami w Europie. Na UFC on ESPN+ 21 w walce wieczoru zawalczą Zabit Magomedsharipov (17-1) i Calvin Kattar (20-3). Z kolei w co-main evencie Alexander Volkov (30-7) sprawdzi umiejętności byłego futbolisty Grega Hardy’ego (5-1, 1 N/C). Z kolei w karcie wstępnej gali znany z występów w KSW David Zawada (16-5) przywita w UFC kuzyna Khabiba, Abubakara Nurmagomedova (15-2-1).

Polscy zawodnicy wystąpią na europejskich galach. Na Oktagon 15 w Pradze wystąpią Robert Bryczek (10-2) i Mateusz Legierski. Gala zapowiada się jako wielkie wydarzenie dla lokalnego MMA, gdyż walką wieczoru będzie słowacko-czeskie starcie – Attila Vegh (32-9-2) vs. Karlos Vemola (27-5). Ponadto  Michal Martinek (7-1) będzie bronił pasa wagi ciężkiej w starciu z Viktorem Pestą (15-5).

Dwóch Polaków wystąpi też na Cage Warriors 110 w irlandzkim Cork. Będą to Mateusz Figlak (2-0) i Tomasz Wojtyna (3-2).

Najważniejszą galą dla fanów MMA w Polsce będzie oczywiście KSW 51 w Zagrzebiu. W walce wieczoru Mariusz Pudzianowski (12-7, 1 N/C) sprawdzi czy Erko Jun (3-0) jest gotowy na większe sportowe wyzwania. Borys Mańkowski (19-8-1) w umownym limicie do 73 kg zmierzy się zaś z czarnogórskim „Psychopatą” Vaso Bakočeviciem (39-18-1). Po raz pierwszy wyłoniony zostanie również mistrz wagi koguciej a zostanie nim Antun Račić (23-8-1) lub Damian Stasiak (11-6). Ponadto na gali wystąpią m.in. Cezary Kęsik (9-0), Roman Szymański (11-5) czy Krystian Kaszubowski (7-1).

PIĄTEK

ONE Championship: Masters of Fate

Manila, Filipiny

Początek gali: 10:30

Karta główna:

56,7 kg: Joshua Pacio (17-3) vs. Rene Catalan (6-2, 1 N/C) – o pas wagi słomkowej
77,1 kg: Eduard Folayang (21-8) vs. Amarsanaa Tsogookhuu (5-1)
65,8 kg: Sangmanee Sathian Muaythai vs. Azize Hlali – walka na zasadach Muay Thai
61,2 kg: Geje Eustaquio (12-8) vs. Toni Tauru (11-7-1)
52,2 kg: Stamp Fairtex (2-0) vs. Bi Nguyen (5-4)
65,8 kg: Paul Lumihi (7-3) vs. Li Kai Wen (9-4)

Karta wstępna:

56,7 kg: Yoshitaka Naito (14-3) vs. Pongsiri Mitsatit (10-3)
65,8 kg: Han Zi Hao vs. Kongsak PK. Saenchaimuaythaigym – walka na zasadach Muay Thai
56,7 kg: Robin Catalan (8-6) vs. Gustavo Balart (8-3)
65,8 kg: Tukkatatong Petpayathai vs. Hiroaki Suzuki – walka na zasadach Muay Thai
70,3 kg: Jae Woong Kim (9-3) vs. Rafael Nunes (4-2, 1 N/C)
61,2 kg: Kim Kyu Sung (9-3) vs. Akihiro Fujisawa (5-2)
61,2 kg: Roshan Mainam (3-2) vs. Khon Sichan (3-4)

Transmisja:

10:30 – aplikacja ONE Championship  (Android oraz iOS)
10:30 – FightKlub
15:30 – sport.tvp.pl  i aplikacja mobilna TVP Sport (Android oraz iOS)

Znalezione obrazy dla zapytania ONE Championship: Masters of Fate

NOC Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

Bellator 233

Thackerville, Oklahoma, USA

Początek gali: 0:45

Karta główna (3:00)

185 lb: John Salter (16-4) vs. Costello van Steenis (12-1)
195 lb: Muhammed Lawal (21-9, 1 N/C) vs. Andrew Kapel (14-6)
145 lb: Leslie Smith (11-7-1) vs. Arlene Blencowe (12-7)
265 lb: Tyrell Fortune (7-0) vs. Azunna Anyanwu (15-5)

Karta wstępna (0:45):

175 lb: Logan Storley (10-0) vs. E.J. Brooks (13-5)
205 lb: Christian Edwards (1-0) vs. Cesar Bennett (0-0)
170 lb: Kyle Crutchmer (4-0) vs. Antonio Jones (7-3)
205 lb: Jordan Young (11-0) vs.  Julius Anglickas (7-1)
185 lb: Romero Cotton (3-0) vs. Jason Perrotta (3-3)
145 lb: Janay Harding (5-3) vs. Amanda Bell (6-6)
265 lb: Davion Franklin (0-0) vs. Christian Adams (0-0)
155 lb: Aaron McKenzie (6-1-1) vs. Sean Clements (3-1)
145 lb: Lucas Brennan (1-0) vs. Jacob Landin (0-2)
205 lb: Grant Neal (1-0) vs. Jimmy Lugo (1-0)
205 lb: Tyree Fortune (4-0) vs. Chuck Campbell (2-0)

SOBOTA

UFC on ESPN+ 21

Rosja, Moskwa

Początek gali: 17:00

Karta główna (20:00):

145 lb: Zabit Magomedsharipov (17-1) vs. Calvin Kattar (20-3)
265 lb: Alexander Volkov (30-7) vs. Greg Hardy (5-1, 1 N/C)
170 lb: Zelim Imadaev (8-1) vs. Danny Roberts (16-5)
205 lb: Khadis Ibragimov (8-1) vs. Ed Herman (23-14, 1 N/C)
170 lb: Ramazan Emeev (18-3) vs. Anthony Rocco Martin (16-5)
205 lb: Shamil Gamzatov (13-0) vs. Klidson Abreu (15-3)

Karta wstępna (17:00):

205 lb: Magomed Ankalaev (11-1) vs. Dalcha Lungiambula (10-1)
170 lb: Rustam Khabilov (23-4) vs. Sergey Khandozhko (27-5-1)
185 lb: Roman Kopylov (8-0) vs. Karl Roberson (8-2)
170 lb: Abubakar Nurmagomedov (15-2-1) vs. David Zawada (16-5)
155 lb: Alexander Yakovlev (25-9-1) vs. Roosevelt Roberts (8-1)
135 lb: Jessica-Rose Clark (9-5, 1 N/C) vs. Pannie Kianzad (11-5)
135 lb: Grigorii Popov (14-3) vs. Davey Grant (8-4)

Transmisja:

17:00 – UFC Fight Pass
20:00 – Polsat Sport Extra

Znalezione obrazy dla zapytania ufc fight night

Oktagon 15

Praga, Czechy

Początek gali: 18:00

Karta główna:

93 kg: Attila Vegh (32-9-2) vs. Karlos Vemola (27-5)
120 kg: Michal Martinek (7-1) vs. Viktor Pesta (15-5) – walka o pas wagi ciężkiej
77 kg: Gabor Boraros (17-6-1) vs. Kaik Brito (12- 2)
77 kg: Robert Bryczek (10-2) vs. Leandro Silva (23-8-1, 1 N/C)
84 kg: Peter Benko (1-0) vs. Jakub Stafek (0-0)

Karta wstępna:

93 kg: Milos Petrasek (11-5) vs. Joachim Christensen (14-8)
70 kg: Jakub Bahnik (5 -3) vs. Mateusz Legierski (4-0)
84 kg: Jakub Bele (5-6) vs. David Hosek (3- 1-1)
66 kg: Vojto Barborik (10-1) vs. Sasha Belov (4-3)
57 kg: Michaela Dostalova (0-0) vs. Lucia Krajcovic (0-0)

Transmisja: PPV (9,99 euro)

Znalezione obrazy dla zapytania Oktagon 15

Cage Warriors 110

Cork, Irlandia

Początek gali: 18:15

Karta główna (22:00):

170 lb: Rhys McKee (9-2-1) vs. Håkon Foss (9-7)
160 lb: Joe McColgan (5-2-1) vs. Robbie Scott (5-1)
170 lb: Ian Garry (2-0) vs. Mateusz Figlak (2-0)
155 lb: Eric Nolan (1-1) vs. John Mitchell (0-0)
135 lb: Nathan Fletcher (1-0) vs. Ciaran Mulholland (0-0)

Karta wstępna (20:00)

145 lb: Manny Akpan (0-0) vs. Jack Maguire (0-0)
155 lb: Decky McAleenan (5-3) vs. TBC
185 lb: Ismar Blagoje (0-1) vs. Cathal Manning (0-1)
170 lb: Tomasz Wojtyna (3-2) vs. Omran Chabaan (2-2)

Walki amatorskie: (18:15)

155 lb: Adam Kearne vs. Jay Taylor
135 lb: Kevin Finn vs. Conor Saunders
170 lb: Graham Sheehan vs. Tomas Cignac
185 lb: Mikey O’Dea vs. Keith Deane
170 lb: Micheal Prendergast vs. Maga Zurabov
170 lb: Patrick Lehane vs. Shane Geraghty

Transmisja:

20:00 (karta wstępna) – Facebook Cage Warriors

22:00 (karta główna) – UFC Fight Pass 

Znalezione obrazy dla zapytania cage warriors 110

KSW 51

Zagrzeb, Chorwacja

Początek gali: 19:00

120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (12-7, 1 N/C) vs. Erko Jun (3-0)
73 kg: Borys Mańkowski (19-8-1) vs. Vaso Bakočević (39-18-1)
61,2 kg: Antun Račić (23-8-1) vs. Damian Stasiak (11-6) – walka o pas wagi koguciej
65,8 kg: Filip Pejić (14-2-2) vs. Daniel Torres (9-4, 1 N/C)
120,2 kg: Ante Delija (16-3) vs. Oli Thompson (20-11)
83,9 kg: Aleksandar Ilić (12-2) vs. Cezary Kęsik (9-0)
93 kg: Ivan Erslan (7-0, 1 N/C) vs. Darwin Rodriguez (9-4)
70,3 kg: Roman Szymański (11-5) vs. Miloš Janičić (11-2)
77,1 kg: Krystian Kaszubowski (7-1) vs. Ivica Trušček (38-32)
61,2 kg: Sebastian Przybysz (5-2) vs. Lemmy Krušič (20-6)

Transmisja: PPV  (cena – 40 zł)

Znalezione obrazy dla zapytania KSW 51