MMA PLUFCWalka Usman vs Burns przełożona! Nigeryjczyk “potrzebuje trochę więcej czasu”

Walka Usman vs Burns przełożona! Nigeryjczyk “potrzebuje trochę więcej czasu”

Foto: Facebook/ Kamaru Usman

Walka o mistrzowski pas wagi półśredniej UFC Kamaru Usman vs Gilbert Burns przełożona! To już kolejny raz, kiedy kibice będą musieli dłużej poczekać na to starcie na szczycie w wadze do 77 kilogramów.

O przełożeniu tego pojedynku na inny termin poinformował dziennikarz ESPN Ariel Helwani. Powołał on się na swoje źródła, które potwierdziły, że Nigeryjczyk “potrzebuje jeszcze trochę czasu” na przygotowania do pojedynku z Brazylijczykiem.

Walka Usman vs Burns przełożona! Nigeryjczyk “potrzebuje trochę więcej czasu”

Pojedynek Usmana z Burnsem miał być walką wieczoru gali UFC 256, która odbędzie się 12 grudnia. Teraz już wiemy, że do tego pojedynku w tym terminie nie dojdzie:

“Walka Kamaru Usmana z Gilbertem Burnsem o tytuł wagi półśredniej został zdjęty z karty z 12 grudnia. Nie ma na ten moment nowej daty pojedynku, ale UFC celuje w styczeń/luty. Usman potrzebuje jeszcze trochę czasu. Nie ma nowej walki wieczoru UFC 256.”

To kolejny raz, kiedy walka Usman vs Burns została przełożona. Pierwotnie miała ona odbyć się na gali UFC 251 w Abu Dhabi, ale wówczas u Gilberta Burnsa stwierdzono zarażenie się koronawirusem. Wówczas na zastępstwo za Burnsa wskoczył Jorge Masvidal, który pojedynek z Usmanem przegrał decyzją sędziów.

Zobacz także:

Marcin Tybura w formie przed UFC on ESPN+ 37. Tak smukły jeszcze nie był!

Wygląda na to, że Marcin Tybura jest w niesamowitej formie przed nadchodzącą galą UFC on ESPN+ 37. Polak na nadchodzącej gali w Abu Dhabi skrzyżuje rękawice z Benem Rothwellem. Walka ta będzie jedną z najważniejszych na całej gali.

Bonusy po FEN 30 przyznane! Ominięto walkę pań!

Bonusy po FEN 30 przyznane! Federacja FEN przyznała bonusy za galę FEN 30: LOTOS Fight Night WROCŁAW, która 3 października odbyła się w hali Orbita. Wśród wyróżnionych zabrakło pań – Anity Bekus i Izabeli Badurek, których walka przyniosła FEN-owi największy rozgłos.

Czy to nowy rywal dla Mateusza Gamrota? Jest taka szansa!

Czyżbyśmy właśnie poznali nowego rywala dla Mateusza Gamrota (17-0, 1 N/C) na jego debiut w UFC? Kontrakt z amerykańską organizacją podpisał bowiem właśnie Guram Kutateladze (11-2).