Wach o powrocie Tysona: Dostałby lanie od przeciętnego zawodnika

Foto: sport.pl
Foto: sport.pl

Temat powrotu Mike’a Tysona do boksu wciąż elektryzuje dużą część obserwatorów środowiska sportów walki. Na temat obecnych przygotowań „Bestii” i jego ewentualnych startów dla ringpolska.pl wypowiedział się czołowy zawodnik wagi ciężkiej w Polsce – Mariusz Wach.

Już jakiś czas temu Tyson zapowiedział powrót do ringu. Były mistrz wagi ciężkiej od pewnego czasu jest w mocnym treningu. Jego ponowne starty będą miały charakter pokazowy i charytatywny. Podczas starć „Żelaznego Mike’a” dojdzie bowiem do zbiórki pieniędzy przekazanych później na szczytny cel.

Ponowne pojedynki Amerykanina budzą jednak na tyle dużo emocji, że o komentarz prosi się również obecnych bokserów. Tę kwestię z Mariuszem Wachem poruszył portal ringpolska.pl. „Wiking” ocenił materiały wideo z treningów Tysona.

Fajnie to wygląda, ale to jedna akcja przez 2 sekundy. Chciałbym jednak zobaczyć, jak zachowa się on po szóstej rundzie. Myślę, że w tym aspekcie czasu nie da się oszukać. Dynamika i spryt to pamięć mięśniowa i tego nie da się skasować. Widać, że wziął się za treningi, gdyż wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach sprzed dwóch lat.

Choć „Bestia” ma wrócić na walki pokazowe, to wiele osób chętnie obejrzałoby 53-latka w zawodowym ringu. Zdaniem Wacha w profesjonalnym boksie Tyson nie miałby wiele do powiedzenia.

Takie walki pokazowe, jak z Holyfieldem, czy innymi mistrzami są ok i sam chętnie bym to obejrzał. Nie chciałbym jednak, by toczył on jakiś normalny pojedynek rankingowy, w którym dostawałby lanie od przeciętnego zawodnika.

Regularnie porusza się także kwestię potencjalnej walki Tyson – Wilder i ewentualnego nokautu na „The Bronze Bomberze”. 41-latek z Krakowa również i w tym aspekcie jest sceptyczny.

Nie ma szans, by Tyson znokautował Wildera. Nie pozwoliłoby mu na to ciało. Zawodnicy z czołówki cały czas są w treningu i nie mieli 15 lat przerwy. Tego nie da się oszukać. Chciałbym zatem, by nie wracał na zawodowstwo, byśmy mogli zapamiętać go jako legendę i wielkiego mistrza.

Zobacz także:

Jotko pnie się w górę rankingu!

Polski zawodnik wagi średniej najgorszy okres w karierze ma zdecydowanie za sobą. Trzecie zwycięstwo z rzędu sprawiło, że zawodnik ponownie znalazł się w TOP 15 wagi średniej UFC.

Tyson prezentuje świetną formę

Mike Tyson wciąż mocno trenuje przed powrotem na ring. 53-latek zawstydziłby swoja sylwetką niejednego młodszego zawodnika boksu.

Kiedy kolejne UFC?

Na kolejną porcję MMA od amerykańskiego giganta nie będzie trzeba długo czekać. Następny event od UFC zaplanowano pod koniec maja.