MMA PLArchiwumUFCUFC on ESPN+ 90: Brendan Allen zdominował i poddał Paula Craiga w walce wieczoru [WIDEO]

UFC on ESPN+ 90: Brendan Allen zdominował i poddał Paula Craiga w walce wieczoru [WIDEO]

Brendan Allen (23-5) poddał Paula Craiga (17-7-1) w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 90 w Las Vegas.

Allen rozpoczął walkę od kilku ciosów i niskich kopnięć. Po kilkudziesięciu sekundach walka przeniosła się do klinczu. Craig zepchnął rywala na siatkę, ale tam Amerykanin znakomicie skontrował rzutem i sprowadził walkę do parteru. Allen znalazł się na górze, gdzie pracował nad poddaniem. Próbował duszenia, ale zaraz potem zobaczyliśmy wzajemne szukanie skrętówek czy dźwigni na kolano. Craig próbował wstać, ale szybko ponownie został sprowadzony na matę. Allen znowu miał dominującą pozycję.

Na początku drugiej rundy Amerykanin potężnie trafił rywala. Podłączony Szkot zachwiał się na nogach i za chwilę ponownie wylądował na plecach. Allen pracował w parterze i udało mu się uzyskać dosiad. “All In” szukał trójkąta rękoma, spuścił też kilka łokci czy ciosów młotkowych. Znakomicie kontrolował przeciwnika nie pozwalając mu wstać już do końca rundy.

Trzecią rundę Allen zaczął od kolejnego mocnego ataku. Po kilku ciosach łatwo sprowadził walkę do parteru. Tam zaszedł za plecy i poddał swojego rywala.

Allen wygrał tym samym szóstą walkę z rzędu. Wcześniej “All In” pokonał m.in. Krzysztofa Jotkę. Łączny bilans Amerykanina w oktagonie UFC jest również imponujący. Wygrał on bowiem 11 z 13 walk, z czego aż osiem przed czasem (1 nokaut i 7 poddań).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis