MMA PLUFCUFC on ESPN+ 83: Giga Chikadze lepszy od Alexa Caceresa na pełnym dystansie

UFC on ESPN+ 83: Giga Chikadze lepszy od Alexa Caceresa na pełnym dystansie

Giga Chikadze (15-3) pokonał Alexa Caceresa (21-14, 1 N/C) jednogłośną decyzją na UFC on ESPN+ 83.

UFC on ESPN+ 83 Giga Chikadze

Początek pojedynku był względnie spokojny. Caceres kilkukrotnie zaskoczył rywala doskakując z ciosami. Od czasu do czas oglądaliśmy też kopnięcia z obu stron. Z czasem Chikadze zaczął nieco zyskiwać przewagę.

Aktywny początek drugiej rundy w wykonaniu Caceresa. Amerykanin był efektowny, ale akcje Gruzina były bardziej konkretne. Chikadze kilka razy dobrze trafił, po jednym z ciosów rywal był nawet nieco wstrząśnięty. Było też sporo high kicków. Caceres też miał swoje okazje. Walka była naprawdę stosunkowo wyrównana.

“Bruce Leeroy” był bardzo aktywny na nogach. Amerykanin dobrze bawił się w oktagonie i odnosił spore sukcesy w stójce. Balansem udawało mu się też unikać ciosów rywala. Chikazde mimo wszystko kilka razy dopiął swego. W tej rundzie Cacerees prezentował się naprawdę dobrze. “Ninja” z kolei skupiał się głównie na kopnięciach. Mimo trzeciej rundy walka toczyła się do końca w naprawdę dobrym tempie.

Sędziowie byli jednomyślni. Wszyscy punktowali walkę identycznie przyznając każdą z rund Gruzinowi – 3x 30-27.

Skrót walki dostępny na polsatsport.pl

Giga Chikadze powrócił do oktagonu po kilkunastu miesiącach przerwy. “Ninja” wygrał pierwsze 7 walk w organizacji UFC, ale w styczniu 2022 musiał uznać wyższość Calvina Kattara.

Zobacz także:

FEN 49: Zieliński vs. Kraska – wyniki

Zapraszamy do śledzenia wyników gali FEN 49, która w piątkowy wieczór odbędzie się w Amfiteatrze w Mrągowie. W walce wieczoru rękawice skrzyżują Adrian Zieliński i Kamil Kraska.

Gala Silesian MMA 11 już we wrześniu w Mysłowicach. Znamy pierwsze zestawienia!

Już 23 września w hali MOSiR w Mysłowicach odbędzie się gal Silesian MMA 11. Organizatorzy odkryli już pierwsze karty i przedstawili kilka zestawieniem.

UFC on ESPN+ 83 – wyniki ważenia. Brzeski znacznie lżejszy do rywala, Oleksiejczuk również w limicie.

Za nami ważenie przed galą UFC on ESPN+ 83 w Singapurze. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie zmieścili się w założonych limitach wagowych, w tym również dwaj reprezentanci Polski – Łukasz Brzeski i Michał Oleksiejczuk.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis