MMA PLNajnowszeUFCUFC on ESPN+ 76: Marcin Tybura świetny w stójce i dominował w parterze. Polak pewnie pokonał Ivanova

UFC on ESPN+ 76: Marcin Tybura świetny w stójce i dominował w parterze. Polak pewnie pokonał Ivanova

Marcin Tybura (24-7) pokonał Blagoya Ivanova (19-5, 1 N/C) jednogłośną decyzją na gali UFC on ESPN+ 76 w Las Vegas.

UFC on ESPN+ 76 Marcin Tybura

Tybura zajął miejsce w środku oktagonu. Polak stosował sporo kiwek szukając okazji do ciosów i kopnięć. Ivanov z kolei starał się zamykać rywala na siatce by tam zadać decydujący cios. Po jedynym z długich prostych Tybury Bułgar się zachwiał.

Zawodnicy w drugiej rundzie kontynuowali walkę w stójce. “Tybur” korzystał z przewagi zasięgu. Dobrze czuł się w dystansie punktując ciosami prostymi i kopnięciami. Ivanov ciągle pozostawał jednak groźny. Ciosy “Bagi” swoje bowiem ważą. W jednej z akcji Tybura przypadkiem trafił kopnięciem w krocze rywala. Po wznowieniu walki Ivanov nieco się uaktywnił. Trenujący w Ankosie zawodnik wykorzystywał to jednak także do mocnych kontr.

Na początku rundy trzeciej Tybura zepchnął rywala na siatkę. Tam też zaszedł za jego plecy a potem sprowadził walkę do parteru. Uniejowianin kontrolował pozycję a na dodatek zadawał też ciosy. Tybura trzymał się za plecami Bułgara całkowicie dominując. Niezbyt mocne, ale częste ciosy lewą ręką sprawiały, że sędzia nie miał powodu do podniesienia zawodników. Polak już do końca pojedynku kontrolował

Decyzja sędziów w tym pojedynku była dość oczywista. Tybura zwyciężył jednogłośnie – 30-27, 29-28, 29-28.

Zobacz także:

Bellator 290: Ryan Bader po raz drugi nokautuje Fedora Emelianenko. Koniec kariery legendy [WIDEO]

Ryan Bader (31-7, 1 N/C) po raz drugi skończył Fedora Emelianenko (40-7, 1 N/C) w pierwszej rundzie. Tym razem doszło do tego podczas gali Bellator 290. Był to ostatni pojedynek w karierze “Ostatniego Cara”.

Conor McGregor vs. Michael Chandler już oficjalnie. Irlandczyk i Amerykanin trenerami w nowym sezonie TUF

Conor McGregor (22-6) wraca do oktagonu UFC. Irlandczyk został trenerem w 31. sezonie programu The Ultimate Fighter. Jego przeciwnikiem będzie natomiast Michael Chandler (23-8).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis