MMA PLUFCUFC on ESPN 29: Mark Madsen pokonał Claya Guidę niejednogłośną decyzją

UFC on ESPN 29: Mark Madsen pokonał Claya Guidę niejednogłośną decyzją

Mark O. Madsen (11-0) pokonał Claya Guidę (36-21) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali UFC on ESPN 29 w Las Vegas.

Od początku walki Guida był bardzo ruchliwy. Madsen zajmował środek oktagonu i starał się zbliżać do rywala. Amerykanin trafił mocno jednym z ciosów. Wicemistrz olimpijski w zapasach starał się za to skracać dystans. Raz po raz łapał rywala w klinczu. Duńczyk również trafiał długimi ciosami. Weteran UFC jakim jest Guida wciąż pozostawał jednak aktywny i groźny dla rywala.

Madsen dalej zajmował centrum oktagonu. W drugiej rundzie zawodnicy wymieniali ciosy i kopnięcia. Guida był co prawda mniej celny od rywala, ale i tak prezentował się świetnie sprawiając ogromne problemy faworytowi. Madsen dobrze punktował jednak przede wszystkim lewym prostym.

Pojedynek doszedł do trzeciej rundy. Guida wciąż imponował mobilnością. Madsen był w stanie jednak punktować. “Olimpijczyk” trafiał więcej od przeciwnika. Jego przewaga zdecydowanie nie była znacząca. Członek Galerii Sław UFC mimo wieku prezentował się bowiem bardzo solidnie. W samej końcówce Duńczyk zaznaczył jednak przewagę kolejnymi kilkoma prostymi.

Decyzja sędziów była niejednogłośna. Sędziowie punktowali następująco – 29-28 dla Madsena, 29-28 dla Guidy i… 30-27 dla Madsena.

Zobacz także:

Bellator 265 – wyniki

W Sioux Falls w Południowej Dakocie odbyła się gala Bellator 265. Kilka pojedynków rozstrzygnęło się w samych końcówkach rund, wliczając w to także walkę wieczoru.

PFL 2021 #8 – wyniki i najlepsze akcje. Kayla Harrison i były zawodnik KSW w finale [WIDEO]

Za nami druga już gala fazy play-off tegorocznego sezonu PFL. Tym razem do walk o milion dolarów zbliżyli się zawodnicy wagi ciężkiej oraz zawodniczki kategorii lekkiej.

Elite Fighters 2: Dojdzie do pierwszej w historii walki kobiety z mężczyzną! Znamy też datę!

To już pewne! Po raz pierwszy w historii na gali mieszanych sztuk walki w Polsce dojdzie do zestawienia kobiety z mężczyzną. Elite Fighters za pomocą mediów społecznościowych zdradziła również datę drugiej edycji.