MMA PLUFCUFC on ESPN 13 na Fight Island: Calvin Kattar wypunktował Dana Ige

UFC on ESPN 13 na Fight Island: Calvin Kattar wypunktował Dana Ige

Foto: Twitter/ UFC
Foto: Twitter/ UFC

Calvin Kattar (22-4) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dana Ige (14-3) w walce wieczoru gali UFC on ESPN 13 na Fight Island.

Początek walki spokojny i zawodnicy stali daleko od siebie. Ige próbował skracać dystans. W okolicach połowy rundy odpowiadać zaczął Kattar. Dobrze trafił rywala na wątrobę. Ige próbował co prawda obalenia, lecz bez powodzenia. Kattar zajmował miejsce w środku klatki, udało mu się przejąć nogę i wyciąć rywala. “Boston Finisher” nie zamierzał jednak walczyć w parterze. Zawodnik ten zaznaczył jeszcze swoją przewagę w końcówce.

Drugiej rundy zawodnicy również nie zaczęli intensywnie, lecz i tak działo się więcej niż na początku rundy pierwszej. Ige podejmował próby skrócenia dystansu. Po jednej z takich szarż udało mu się rozbić nos rywla. “50K” trafiał też na tułów. Mimo, że ogólnie przewagę miał właśnie Ige to końcówka rundy należała do jego przeciwnika.

W kolejnej rundzie Ige wyprowadził kolka lowkicków. Był bardzo mobilny i momentami ładnie skracał dystans. Kattar tym razem nie zaliczył aż tak mocnej końcówki, może to przez to, że mocno krwawił po uderzeniach na prawe oko. Czwarta runda – podobnie jak trzecia odsłona – była niezwykle zacięta, choć zawodnikom zaczęło brakować tlenu. Mimo to, obaj starali się punktować na kartach sędziów. Ige próbował obalać, kontrując kopnięcia Kattara, ale ten drugi wychodził z zagrożenia obronną ręką. Pod koniec tej odsłony obaj zawodnicy weszli w większą intensywność, wydawało się, że uzyskali drugi oddech. Nie spowodowało to jednak drastycznej zmiany obrazu pojedynku.

Piąta odsłona to uważna, i mądra walka w wykonaniu Kattara, który był świadomy, że prowadzi na kartach sędziów i bardziej niż zakończenia przed czasem, czekał na gong kończący całą walkę. Obaj byli bardzo zmęczeni, wszak za nimi cztery rundy stoczone na mocnej intensywności. Ige wiedział, że przegrywa na kartach sędziów i starał się wywierać presję, ale nie znalazł sposobu na Calvina Kattara, który ostatecznie wygrał decyzją sędziów.

Zobacz także:

Jiri Prochazka zadebiutował z hukiem! Nowa gwiazda w UFC?

Czech już w drugiej rundzie znokautował faworyta Volkana Oezdemira. Jiri zapowiada, że jak najszybciej chciałby wrócić do klatki.

To by było duże wzmocnienie w KSW! Też tak uważacie?

Martin Lewandowski jeden z właścicieli KSW zaprasza do rozmów jeśli Muradov chciałby zmienić barwy. Przypomnijmy, że podopieczny Andrzeja Kościelskiego może popisać się już dwoma świetnymi występami w UFC