MMA PLUFCAktualizacja rankingów UFC. Jiri Prochazka mocno debiutuje w kategorii Błachowicza

Aktualizacja rankingów UFC. Jiri Prochazka mocno debiutuje w kategorii Błachowicza

Foto: UFC

Po gali UFC 251 nastąpiły przetasowania w oficjalnych rankingach UFC. Jak prezentują się one w poszczególnych kategoriach?

W rozpisce pierwszej gali na Fight Island mieliśmy aż trzy pojedynki mistrzowskie. Wpłynęły one nieco na kształt rankingu bez podziału na kategorie wagowe. Do TOP 5 wszedł Kamaru Usman. Z kolei nowy mistrz wagi koguciej Petr Yan zadebiutował w zestawieniu.

Efektowny debiut w UF na gali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaliczył Jiri Prochazka, który znokautował byłego pretendenta Volkana Oezdemira. Już po pierwszej walce w nowej organizacji Czech znalazł się na 8. miejscu w rankingu kategorii półciężkiej. “Denisa” jest z pewnością nową ciekawą postacią w dywizji, w której blisko walki mistrzowskiej jest Jan Błachowicz.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o pas na gali UFC 251 odniosła Rose Namajunas. Amerykanka zrewanżowała się Jessice Andrade, choć decyzja sędziów była niejednogłośna a na dodatek Brazylijka mocno ją poobijała. Faktem jest jednak, że “Thug” awansowała na 1. miejsce w rankingu kategorii słomkowej. Była mistrzyni wydaje się obecnie najbardziej prawdopodobną kandydatką do walki z obecną czempionką Weili Zhang.

W innych kategoriach wagowych również nastąpiły pewne zmiany. Komplet rankingów dostępny na oficjalnej stronie organizacji UFC.

Zobacz także:

Japońska legenda MMA rywalem Gamrota?

Mateusz Gamrot wskazał potencjalnego rywala na ostatnią walkę w kontrakcie z KSW. Chodzi o niezwykle doświadczonego zawodnika z Japonii, byłego zawodnika PRIDE i niedawnego mistrza ONE FC.

Gra EA Sports UFC 4 zapowiada się ciekawie! Będziecie grali?

Aktualnie najlepsi ciężcy w boksie będą dodatkowymi postaciami w grze UFC! Mowa oczywiście o Tysonie Furym i Anthony’m Joshua