MMA PLArchiwumConor McGregorUFC kończy współpracę z USADA! Conor McGregor testowany tylko do końca roku!

UFC kończy współpracę z USADA! Conor McGregor testowany tylko do końca roku!

To już oficjalna wiadomość, która wywraca do góry nogami aktualną rzeczywistość panującą w największej organizacji MMA na świecie! UFC bowiem kończy współpracę z USADA! Kończy w momencie, kiedy do puli zawodników testowanych dołączył Conor McGregor!

UFC kończy współpracę z USADA

Irlandczyk został włączony do puli zawodników UFC, będących pod jurysdykcją USADY. “The Notoriuos” od 8 października dostępny jest do testów antydopinogowych przed swoją najbliższą walką w oktagonie.

A walkę tą ma stoczyć z Michaelem Chandlerem i starcie to ma być finałowym akcentem ostatniej edycji show The Ultimate Fighter 31, gdzie obaj zawodnicy wcielili się w rolę trenerów. Data ich walki na razie nie jest znana.

UFC kończy współpracę z USADA! Conor McGregor testowany tylko do końca roku!

Jest natomiast znana data zakończenia współpracy między USADA a organizacją UFC. Jak poinformował USADA CEO Travis Tygart, współpraca organu nadzorującego “czystość” w organizacji Dany White’a z UFC dobiegnie końca wraz końcem roku:

“Możemy potwierdzić, że Conor McGregor wrócił do puli testowej USADA od niedzieli 8 października. Postawiliśmy sprawę jasno i stanowczo, zaznaczając że Conor McGregor nie powinien być wyjątkiem w polityce antydopingowej UFC i nie powinien walczyć dopóty dopóki nie uzyska dwóch negatywnych wyników testów antydopingowych przez co najmniej sześć miesięcy.

Niestety, obecnie nie wiemy czy UFC dotrzyma tego wymogu, ponieważ od 1 stycznia 2023 USADA nie będzie już nadzorowała programu antydopingowego w UFC.”

Na ten moment nie wiadomo czy organizacja UFC będzie kontynuowała swoją politykę antydopingową i czy będzie próbowała nawiązać współpracę z innym organem nadzorującym doping.

A Wy jak uważacie – dlaczego UFC kończy współpracę z USADA akurat przed kolejną walką Conora McGregora w oktagonie?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis