MMA PLNajnowszeUFCUFC idzie na ugodę. Amerykańska organizacja zmuszona zapłacić 335 milionów dolarów!

UFC idzie na ugodę. Amerykańska organizacja zmuszona zapłacić 335 milionów dolarów!

UFC znokautowane w sądzie! Amerykańska organizacja poszła na ugodę i będzie musiała zapłacić ogromną kwotę wszystkim pokrzywdzonym zawodnikom.

UFC idzie na ugode
Foto: FOX NEWS

W 2014 roku UFC zostało oskarżone – początkowo przez kilku wojowników, którzy rywalizowali w najlepszej lidze MMA na świecie w okresie od grudnia 2010 roku do czerwca 2017 – o łamanie prawa antymonopolowego. Firma miała wykupywać inne federacje, co pozwoliło m.in. na obniżenie płacy zawodników.

ZOBACZ TAKŻE: Przesada. Jacek Murański ma zmierzyć się z „Masą”, byłym członkiem mafii pruszkowskiej!

Następnie sędzia Richarda Bouleware uznał pozew przeciwko UFC za zbiorowy, przypisując do sprawy blisko ponad 1200 osób w przeszłości walczących dla amerykańskiego hegemona.

Po ponad 10 latach w końcu poznaliśmy finał tej rozprawy. Spółka TKO Group, właściciel UFC, poszła dziś na ugodę, wobec czego zapłaci łącznie 335 milionów dolarów, które będzie wypłacać w ratach. Wszystkie szczegóły mają zostać ustalone na dniach.

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Rajewski nie wystąpi na KSW 93. Aymard Guih z nowym rywalem!

Z pewnością spora część zawodników liczyła na zmiany zapisów w kontraktach. UFC idąc na ugodę, uniknęło rozprawy sądowej, podczas której taki temat mógłby paść. Wielka szkoda.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis