MMA PLNajnowszeUFCUFC Calgary: Alexander Hernandez wygrywa na punkty z Olivierem Aubin-Mercierem

UFC Calgary: Alexander Hernandez wygrywa na punkty z Olivierem Aubin-Mercierem

Alexander Hernandez (10-1) po 15 minutach pojedynku na UFC on FOX 30 w Calgary okazał się lepszy od Oliviera Aubin-Merciera (11-3).

Na początku pojedynku do ataku ruszył Hernandez. Z kolei Aubin-Mercier raz po raz dążył do klinczu. Obydwaj zawodnicy trafiali mocnymi ciosami. Hernandez również zaczął skracać dystans i przyciskać rywala do siatki. Tam w kolejnych klinczach obijał rywala kolanami. Na dodatek pod koniec rundy na moment sprowadził Aubin-Merciera do parteru.

W kolejnej rundzie Hernandez szybko obalił swojego rywala, jednak nie skontrolował go tam zbyt długo. Po kolejnej nieudanej próbie Hernandez znalazł się w niekorzystnej sytuacji w parterze. Aubin Mercier był bliski wykończenia kimury. Mimo, że próba ta nie powiodła się to Kanadyjczyk nadal szukał kolejnego poddania. Później jednak popełnił błąd i znalazł się na plecach. Sędzia Mark Goddard zdecydował się jednak na podniesienie walki do stójki. Końcówka rundy to spora dawka brudnego boksu w klinczu. Ostatnie sekundy kontrolował jednak Hernandez.

Na początku trzeciej rundy Amerykanin trafił kolanem w krocze rywala. Pojedynek przerwano a po wznowieniu inicjatywę przejął Amerykanin. Choć Hernandez przyjął mocny sierpowy przeciwnika to po chwili zdołał sprowadzić walkę do parteru.  Tam amerykański zawodnik trochę poobijał przeciwnika, jednak sędzia ponownie podniósł walkę. Po obalenie ruszył tym razem Kanadyjczyk, jednak został skontrowany i znalazł się na plecach. Aubin-Mercier wstał i znowu postarał się o przeniesienie walki do parteru. Ta próba się udała, jednak  na macie Kanadyjczyk pozwolił rywalowi zajść za jego plecy.

Wszyscy sędziowie przyznali zwycięstwo Hernandezowi – 30-27, 29-28, 29-28. Było to jego ósme z rzędu zwycięstwo. W UFC wygrał natomiast drugą walkę. Wcześniej w debiucie pokonał Beneila Dariusha (14-4-1) na UFC 222.