MMA PLNajnowszeUFCUFC Argentyna: Ricardo Lamas ubija Darrena Elkinsa w 3. rundzie [WIDEO]

UFC Argentyna: Ricardo Lamas ubija Darrena Elkinsa w 3. rundzie [WIDEO]

Ricardo Lamas (19-7) pokonał Darrena Elkinsa (24-7) przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie w co-main evencie gali UFC Fight Night 140 w Buenos Aires.

UFC Argentyna Lamas Elkins

Lamas dobrze zaczął pojedynek. Trafił rywala kopnięciem na głowę a później na moment sprowadził walkę do parteru. Później to jednak Elkins przyparł rywala do siatki. Lamas wyswobodził się jednak. Zaczął też mocno okopywać wykroczną nogę przeciwnika. Do ataku znowu ruszył Elkins. Walka trafiła do klinczu pod siatką, gdzie Lamas zdołał obrócić Elkinsa, a później sam został obrócony. Później zawodnicy wrócili na środek. Elkins odpowiedział mocnym prostym na kopniecie rywala. Pod koniec rundy obalił jeszcze rywala, nie zdążył jednak zajść za plecy Lamasa.

Elkins dobrze zaczął kolejną rundę trafiając kilka razy. Lamas z kolei sprowadził walkę do parteru. Gdy walka wróciła do stójki Lamas trafił wysokim kopnięciem na głowę. Elkins atakował pięściami, natomiast jego przeciwnik kopał. Jedno z takich kopnięć została przechwycone i Lamas znalazł się na macie oktagonu. Później zdołał jednak obrócić sytuację a ostatecznie zawodnicy wrócili do stójki. Kolejne kopnięcie na łydkę mocno naruszały Elkinsa. Na dodatek jego twarz była mocno rozcięta. Elkins zerwał się jeszcze do ataku i złapał przeciwnika w klinczu pod siatką. Lamas zerwał się jednak i trafił jeszcze high kickiem.

Elkins wciąż się nie poddawał i próbował kolejnych ataków. Część z ciosów dochodziło do głowy rywala. Lamas wciąż okopywał lewą nogę rywala. Na dwie minuty przed końcem znalazł się on na dodatek w dominującej pozycji w parterze. Lamas atakował z góry. Po podniesieniu pozycji długo nie mógł przejść gardy rywala, jednak w końcu kilka łokci i ciosów młotkowych sprawiło, że sędzia przerwał walkę.

Tym samym Lamas powrócił na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach.