MMA PLNajnowszeUFCUFC 287: Christian Rodriguez przetrwał 1. rundę i dał lekcję 18-letniemu Raulowi Rosasasowi

UFC 287: Christian Rodriguez przetrwał 1. rundę i dał lekcję 18-letniemu Raulowi Rosasasowi

Christian Rodriguez (9-1) pokonał Raula Rosasa Jr. (7-1)) w pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 287.

UFC 287 Christian Rodriguez

Rosas błyskawicznie ruszył na rywala. Zepchnął rywala na siatkę. Rodriguez bronił się i był nawet w stanie odwracać rywala. Rosas jednak nie odpuszczał. 18-latek złapał za jedną nogę i ostatecznie po kilkudziesięciu sekundach sprowadził walkę do parteru. Potem Meksykanin próbował też zapiąć gilotynę. Rywal wrócił na nogi, ale wciąż był kontrolowany przez nastolatka. Rosas pod siatką w stójce wpiął się za plecy przeciwnika. Tam próbował zapiąć duszenie.

Na początku drugiej rundy Rodriguez wyglądał lepiej. Zaliczył dobry fragment w parterze. Trafił też kolanem w okolice obojczyka podczas próby sprowadzenia Meksykanina. “CeeRod” dobrze skontrował obalenie rywala i zajął pozycję boczną. Amerykanin kilka razy trafił łokciem na na tułów oponenta. Można było zauważyć, że niedoświadczony jeszcze Rosas nieco “wypompował się” w pierwszej rundzie. Rodriguez zaszedł za jego plecy i dołożył jeszcze kilka ciosów.

Decydującą rundę Rosas zaczął od dobrego lewego prostego. Potem jednak w stójce karty rozdawał Rodriguez. Nastolatek desperacko próbował więc sprowadzić walkę do parteru. Kolejna taka próba zakończyła się zajęciem pleców przez rywala. Rodriguez umiejętnie obijał Rosasa atakując zarówno korpus jak i głowę. Walka wróciła do stójki dopiero na ostatnie kilkanaście sekund.

Wszyscy sędziowie byli zgodni i punktowali pojedynek w stosunku 29-28 dla Christiana Rodrigueza.

Zobacz także:

Nieudana walka Eweliny Woźniak o pas Ares FC! Polka poddana w 4. rundzie!

Ewelina Woźniak (8-2) w Paryżu stanęła przed szansą zdobycia pasa organizacji Ares FC. Polka musiała uznać wyższość niepokonanej Ivany Petrović (6-0). Zawodniczka z Norwegii udanie obroniła tytuł w wadze muszej.

XTB KSW Colosseum 2: Szybki jak błyskawica! Parnasse w formie przed walką z Ziółkowskim! [WIDEO]

Już trzeciego czerwca odbędzie się hitowa gala XTB KSW Colosseum 2. W tak zwanym co-main evencie zobaczymy wyczekiwaną walkę o pas w wadze lekkiej. Marian Ziółkowski (25-8-1) stanie do obrony pasa w starciu z mocnym Salahdine Parnasse (17-1). W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z treningu Francuza, który zaprezentował swoją szybkość.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis