MMA PLUFCUFC 257: Marcin Prachnio wygrywa pierwszą walkę w UFC. Polak lepszy od Khalila Rountree

UFC 257: Marcin Prachnio wygrywa pierwszą walkę w UFC. Polak lepszy od Khalila Rountree

Marcin Prachnio (14-5) pokonał Khalila Rountree (8-5, 1 N/C) jednogłośną decyzją w pojedynku, do którego doszło na karcie wstępnej gali UFC 257.

Na początku walki zawodnicy stali dość daleko od siebie i próbowali bocznych kopnięć. Prachnio odpowiadał ciosami na kopnięcia rywala. Polak szukał też drogi do high kicków. Rountree kilka razy dobrze przymierzył też kopnięciem na tułów. Długie proste i obszerne sierpowe Amerykanina też dochodziły do celu. Polski zawodnik nie odpuszczał, ale akcje jego rywala były bardziej konkretne.

Druga runda zaczęła się stosunkowo intensywnie. Momentami oglądaliśmy naprawdę mocne wymiany. Rountree trafiał w tempo szarżującego przeciwnika. Mimo wszystko Polak starał się iść do przodu. W końcówce rundy Prachnio został trafiony mocnym prawym, a następnie wysokim kopnięciem. Było widać, że zdecydowanie odczuł te uderzenia.

Prachnio wciąż próbował. Napierał na przeciwnika z ciosami. Uderzenia Amerykanina, zwłaszcza podbródkowe miały sporą moc. Prachnio zadawał jednak więcej ciosów. Ostatecznie o wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi.

Wszyscy punktowali walkę tak samo – 29-29 dla Marcina Prachnio. Po trzech porażkach Polak wygrywa pierwszą walkę w organizacji UFC!

Zobacz także:

UFC 257 – wyniki

Czas na pierwszą numerowaną galę UFC w 2021 roku. Do oktagonu wraca Conor McGregor, w rozpisce znalazł się też Polak.