MMA PLArchiwumTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne XTB KSW 88. Sprawdź jak typujemy walki Rutkowski vs. Kaczmarczyk czy Leśko vs. Kuberski

Typowanie redakcyjne XTB KSW 88. Sprawdź jak typujemy walki Rutkowski vs. Kaczmarczyk czy Leśko vs. Kuberski

Zapraszamy na dwieście osiemdziesiątą piątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali XTB KSW 88. Galę zwieńczy “Bitwa o Radom”, czyli starcie czołowych zawodników wagi piórkowej. Ciekawie zapowiada się też debiut byłego mistrza FEN.

Typowanie redakcyjne XTB KSW 88
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Daniel Rutkowski vs. Patryk Kaczmarczyk 

Maciej Święch: Naturalny main event na galę radomską. Obaj panowie nie pałają do siebie miłością, co dało się zauważyć już jakiś czas temu.

Na papierze faworytem jest Rutek. W KSW przegrał wyłącznie z Parnassem, w zdecydowany sposób, ale to wciąż był Parnasse. Co więcej Daniel podkreślał w wywiadach, że nie przygotował się do tej walki jak należy, ze względu na sprawy rodzinne. Poza tą walką były – efektowny nokaut na Pejicu, wygrana z Reginaldo Vieirą, bliska wygrana z Lom Ali Eskievem i zwycięstwo z Adamem Soldaevem na Narodowym. Rutek brał co dawali i w większości wychodził z tych starć z tarczą.

Patryk Kaczmarczyk wszedł do KSW z buta, potem nieco wyhamował i wydaje się wracać na dobre tory. W dwóch ostatnich pojedynkach zaprezentował się bardzo dobrze, ze Śmiełowski, do momentu nokautu, to on był lepszą stroną tego starcia. Na papierze jednak to Rutek walczył z zawodnikami mocniejszymi i z nimi wygrywał.

Gdyby nie Radom, myślę że poczekalibyśmy na taką walkę do przyszłego roku. Czy młody, żądny krwi Kaczmarczyk zdoła przełamać Daniela? Zapasy będą zdecydowanie po stronie starszego z zawodników. Być może Patryk zdoła trafić z stójce, tak jak to zrobił na przykład Pejic? Jest taka szansa, aczkolwiek trzeba pamiętać że Daniel poprawił w ostatnich latach bardzo swój boks. Myślę że czka nas wielkie widowisko, na pełnym dystansie. Wiele dobrych wymian, kilka efektowych rzutów. Koniec końców sądzę że wygra Daniel Rutkowski przed decyzję, jednak może to być bliskie starcie. TYP: Daniel Rutkowski przez decyzję

Daniel Rutkowski: Maciej, Oskar, Jakub, Bartosz, Arkadiusz, Mateusz

Patryk Kaczmarczyk:


Bartosz Leśko vs. Piotr Kuberski 

Jakub Hennig: Kolejny ciekawy transfer KSW, kolejny ciekawy pojedynek tej karty. Debiut niedawnego mistrza FEN, z rankingowym zawodnikiem Konfrontacji Sztuk Walki. Jak sobie poradzi “QBEAR”? Jak zostanie przywitany w nowej federacji?

Bartłomiej Leśko (13-3-2) swój ostatni pojedynek toczył na własnej ziemi. W Gdyni podczas KSW 84 pokonał przed czasem w ładnym stylu Nemanję Nikolicia. Tym razem będzie miał moim zdaniem cięższą przeprawę, bowiem jego rywalem będzie mistrz innej federacji.

Piotr Kuberski (12-1) to zawodnik, który ostatnio był dzierżycielem pasa mistrzowskiego w FEN. Teraz zadebiutuje pod sztandarem KSW i z marszu zawalczy z notowanym na 8. pozycji w rankingu dywizji średniej – Bartkiem Leśko. Czy zawodnik “Ankos MMA Poznań” stanie na wysokości zadania?

Rabini są niezdecydowani to znaczy zdania ekspertów są podzielone. Kto będzie zwycięzcą? Parterowy Bartek czy stójkowy Piotrek? Sądzę, że pomimo tego, że Leśko będzie miał receptę na silne ciosy “QBEAR’a” to umożliwi mu ona jedynie odbycie pojedynku przez pełen dystans, a nie zwyciężenie walki. Myślę, że Kuberskiemu nie uda się znokautować rywala, jednakże wygrał poprzez jednogłośną decyzję sędziów, wypunktowując oponenta na całym dystansie. TYP: Piotr Kuberski, jednogłośna decyzja.

Bartosz Leśko: 

Piotr Kuberski: Jakub, Bartosz, Mateusz, Arkadiusz, Oskar, Maciej


Henrique Da Silva vs. Marcin Wójcik

Henrique Da Silva: 

Marcin Wójcik: Mateusz, Jakub, Bartosz, Oskar, Arkadiusz, Maciej


Albert Odzimkowski vs. Jorge Luiz Bueno

Albert Odzimkowski: Arkadiusz, Jakub, Bartosz, Mateusz, Oskar

Jorge Luiz Bueno: Maciej


Štefan Vojčák vs. Kamil Gawryjołek

Štefan Vojčák: Jakub, Arkadiusz

Kamil Gawryjołek: Bartosz, Oskar, Mateusz, Maciej


Daniel Tarchila vs. Vladyslav Falbiychuk

Daniel Tarchila: Oskar, Jakub,

Vladyslav Falbiychuk: Bartosz


Ramzan Jembiev vs. Fabian Łuczak

Ramzan Jembiev: Jakub, Bartosz, Oskar

Fabian Łuczak: 


Anita Bekus vs. Maria Silva

Anita Bekus: Mateusz, Maciej

Maria Silva: Jakub, Bartosz, Oskar, Arkadiusz


Krystian Bielski vs. Konrad Rusiński

Krystian Bielski: Oskar, Bartosz, Arkadiusz, Jakub

Konrad Rusiński: Maciej, Mateusz


Jacek Gać vs. Michał Gniady

Jacek Gać: Arkadiusz, Jakub, Oskar, Bartosz

Michał Gniady: Mateusz, Maciej


Pojedynki gali XTB KSW 88 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis