MMA PLTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne UFC 293. Sprawdź jak typujemy walki Adesanya vs. Strickland, Tuivasa vs. Volkov i nie tylko!

Typowanie redakcyjne UFC 293. Sprawdź jak typujemy walki Adesanya vs. Strickland, Tuivasa vs. Volkov i nie tylko!

Zapraszamy na dwieście osiemdziesiątą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali UFC 293 w Sydney. Walką wieczoru tego wydarzenia będzie mistrzowski pojedynek w kategorii średniej.

Typowanie redakcyjne UFC 293
Foto: UFC

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


 Israel Adesanya vs. Sean Strickland

Oskar Wojewódka: Walka Strickland vs. Adesanya maluje się na jednostronny koncert aktualnego mistrza. Rzecz w tym, że MMA to nieprzewidywalny sport. Pytanie więc brzmi, czy Sean Strickland jest odpowiednią osobą do sprawienia ogromnej niespodzianki?

Amerykanin ma smykałkę do boksu – w szczególności upodobał sobie ciosy proste, którymi raz po raz częstuje swoich rywali. W defensywie Strickland lebiegą nie jest, choć idzie przedostać się przez jego nieco dziwaczny blok, co udowodnił Alex Pereira. Jego gra zapaśniczo-parterowa stoi na przyzwoitym poziomie. Jednak największy atut Seana Stricklanda to żelazna wręcz kondycja. Starcia „Tarzana”, aż dwanaście razy kończyły się decyzją. Wachlarz umiejętności Amerykanina robi z niego solidnego zawodnika, nawet bardzo solidnego – ale czy to wystarczy, aby pokonać Israela Adesanyę?

Dochodzę do konkluzji, że nie. Israel Adesanya – praktycznie wszystko – robi lepiej od bitnika ze słonecznej Kalifornii. Szczerze powiedziawszy, ciężko mi sobie wyobrazić scenariusz, w którym „Tarzan” wygrywa szermierkę na pięści i kopnięcia z Nigeryjczykiem.

Wydaje się, że jedyną opcją na zwycięstwo dla Seana Stricklanda jest od początku ruszyć ogniem piekielnym na Adesanyę i spróbować go obalić. Jorge Masvidal relacjonował, że na treningach „Tarzan” świetnie sobie radził. Ba! Amerykanin miał rzekomo obalać samego Magomeda Ankalaeva. Napawa to optymizmem, ale dla mnie to za mało, żeby wierzyć w zwycięstwo Seana. TYP: Israel Adesanya przez nokaut w trzeciej rundzie.

Israel Adesanya: Oskar, Hubert, Arkadiusz, Jakub, Bartosz, Mateusz, Maciej, Daniel, Kacper

Sean Strickland: Igor


Tai Tuivasa vs. Alexander Volkov 

Bartosz Cieśla: Co-main event gali UFC 293 zapowiada się bardzo ciekawie. W oktagonie spotkają się bowiem zawodnicy sąsiadujący ze sobą w rankingu dywizji królewskiej – szósty Tai Tuivasa i siódmy Alexander Volkov.

Tuivasa słynie ze swojej mocy w pięściach. Aż 14 z 15 zawodowych zwycięstw odniósł po nokautach. Jego atutem będzie też z pewnością walką przed własną publicznością. Australijczyk chętnie wchodzi w interakcję z fanami i zapewne atmosfera na hali w rodzinnym Sydney może go ponieść. Czeka go jednak niezwykle ciężkie zadanie.

Volkov to zawodnik niezwykle solidny. Nad każdym w dywizji góruje warunkami fizycznymi to oczywiste. Poza tym jednak ma również całkiem niezłą technikę w stójce i dobrze radzi sobie również w parterze. W ostatnim czasie Rosjanin zanotował też dwie wygrane przed czasem nokautując w pierwszych rundach zarówno Jairzinho Rozenstruika jak i Alexandra Romanova.

Zdaniem bukmacherów faworytem pojedynku jest Alexander Volkov i ja również przychylam się do postawienia na niego. Tuivasa oczywiście nie jest bez szans, ale upatruje ich głównie w początkowej fazie pojedynku. Jak trafi jest w stanie znokautować każdego. Wydaje mi się jednak, że Volkov będzie w stanie korzystać ze swoich ponadprzeciętnych gabarytów i utrzymywać walkę w odpowiednim dystansie. Gdy „Bam Bam” już się wystrzela to „Drago” powinien przejąć kontrolę nad pojedynkiem. Stawiam na to, że Volkov zwycięży w drugiej rundzie. TYP: Alexander Volkov przez TKO w 2. rundzie

Tai Tuivasa: Arkadiusz, Daniel, Kacper, Maciej

Alexander Volkov: Bartosz, Igor, Mateusz, Hubert, Jakub, Oskar


Manel Kape vs. Felipe dos Santos 

Manel Kape: Igor, Hubert, Mateusz, Jakub, Bartosz, Kacper, Arkadiusz, Oskar, Daniel, Maciej

Felipe dos Santos: 


Justin Tafa vs. Austen Lane 

Justin Tafa: Mateusz, Daniel, Kacper, Bartosz, Maciej, Arkadiusz, Igor, Hubert

Austen Lane: Jakub, Oskar


Tyson Pedro vs. Anton Turkalj

Tyson Pedro: Igor, Arkadiusz, Oskar, Mateusz, Maciej, Bartosz

Anton Turkalj: Kacper, Jakub, Hubert, Daniel


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis