MMA PLNajnowszeTyper BetclicTypowanieTypowanie redakcyjne KSW 87. Sprawdź jak typujemy walki Stosić vs. Martinek, Szymański vs. Brichta czy Erslan vs. Haratyk

Typowanie redakcyjne KSW 87. Sprawdź jak typujemy walki Stosić vs. Martinek, Szymański vs. Brichta czy Erslan vs. Haratyk

Zapraszamy na dwieście osiemdziesiątą drugą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 87 w czeskim Trzyńcu. Czeka nas podczas niej kilka ciekawych pojedynków.

Typowanie redakcyjne KSW 87
Foto: KSW

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


 Darko Stošić vs. Michal Martínek

Oskar Wojewódka: W walce wieczoru czeskiej gali KSW zobaczymy starcie lokalnego bohatera w postaci Michala Martínka i kowadło-rękiego Darko Stošića.

Nie będę ukrywał, że w tym starciu wyraźnie faworyzuje zaprawionego w bojach Serba. Darko Stošić nad Wisłą wyrobił sobie status prawdziwego rzeźnika, wygrywając pięć z sześciu pojedynków. Serb jest zdecydowanie bardziej doświadczony – wszak ma przeszłość w UFC. W aspekcie fizycznym również powinien przeważać.

Oczywiście Michal Martínek ma narzędzia, którymi może zagrozić swojemu rywalowi. Czech lubi walczyć na wstecznym biegu, szukając okazji do kontry. Jednakże w swoich dotychczasowych występach nie zrobił na mnie większego wrażenia.

Moim zdaniem nieustanna presja ze strony Stošića – w końcu poskutkuje, zmuszając przeciwnika do popełnienia błędu. Martínek pogubi się w defensywie, co Darko doszczętnie wykorzysta. TYP: Darko Stošić przez KO/TKO.

Darko Stošić: Oskar, Bartosz, Jakub, Maciej, Arkadiusz

Michal Martínek: Mateusz, Hubert


Roman Szymański vs. Leo Brichta

Jakub Hennig: Pojedynek będącego na fali dziesięciu zwycięstw Leo oraz wracającego do oktagonu po porażce Romana wygląda bardzo obiecująco. Obu ostatnio mogliśmy widzieć w akcji na Stadionie Narodowym podczas gali XTB Colloseum 2. Tym razem panów zobaczymy w Czeskim Trzyńcu, a atmosfera z pewnością nie będzie mniej gorąca!

Roman Szymański (17-7) ostatnio przyznał, że zdobycie pasa mistrzowskiego dywizji nie jest już jego największą motywacją. Mimo to, z pewnością da z siebie wszystko w pojedynku z Czechem. Jak sobie poradzi reprezentant “Czerwonego Smoka”?

Leo Brichta (11-3) dysponuje pokaźną serią zwycięstw. Ostatnio w stójce wypunktował Macieja Kazieczkę, a teraz zmierza wielkimi krokami po skalp naszego rodaka. Czy fakt, że na trybunach zasiądą jego fani ułatwi mu zadanie?

Według bukmacherów to były mistrz FEN jest faworytem w tym starciu. Uważam jednak, że to Brichta wyjdzie z tego starcia zwycięsko. Były kick-boxer, który już niejednokrotnie udowodnił, że i w parterze potrafi być groźny, wygra walkę wypunktowując Romka na pełnym dystansie. TYP: Leo Brichta, jednogłośna decyzja

Roman Szymański: Bartosz, Arkadiusz, Maciej, Oskar, Hubert

Leo Brichta: Mateusz, Jakub


 Ivan Erslan vs. Rafał Haratyk

Bartosz Cieśla: Ciekawy pojedynek na gali w czeskim Trzyńcu. Jeden z czołowych zawodników wagi półciężkiej KSW przywita w tejże kategorii czołowego polskiego zawodnika, który zazwyczaj walczy jednak w wadze średniej.

Chorwat to zawodnik, który słynie z nokautującego ciosu. Aż 9 z 13 zawodowych zwycięstw odnosił po nokautach, wszystkie notując w pierwszej rundzie. Teraz również będzie niezwykle groźny na początku pojedynku i nie wykluczam, że uda mu się i tym razem zaskoczyć rywala.

Sporą niewiadomą pozostaje to jak Haratyk poradzi sobie w limicie do 93 kg i jak będzie wyglądał pod względem siłowym. „Polish Tank” nigdy nie był bardzo dużym średnim, więc jego przejście do kategorii półciężkiej jest jednak zaskoczeniem. Być może wynika to z braku pełnego obozu przygotowawczego.

Haratyk jest zawodnikiem przekrojowym. Potrafi zarówno prowadzić mocne wymiany w stójce jak i popracować w klinczu oraz parterze. Jeśli przetrwa początkową nawałnicę Chorwata i nie będzie aż tak mocno odstawać od niego fizycznie to może z czasem przejąć kontrolę nad pojedynkiem choćby przenosząc go na matę.

Postawię na wygraną Polaka na pełnym dystansie choć nie jestem w pełni przekonany do tego typu. Wygrana Erslana też mnie nie zdziwi, zwłaszcza przed czasem. Mam jednak nadzieję na udany debiut Haratyka w KSW. TYP: Rafał Haratyk przez decyzję

Ivan Erslan: Oskar, Mateusz, Jakub

Rafał Haratyk: Bartosz, Arkadiusz, Hubert, Maciej


Filip Macek vs. Oleksii Polishchuk

Filip Macek: Maciej, Arkadiusz, Jakub, Mateusz

Oleksii Polishchuk: Hubert, Oskar, Bartosz


Vojtech Garba vs. Michał Dreczkowski

Vojtech Garba: Mateusz, Maciej, Hubert, Arkadiusz

Michał Dreczkowski: Jakub, Oskar, Bartosz


Adrian Dudek vs. Lukáš Dvořák

Adrian Dudek: Arkadiusz, Mateusz, Hubert, Jakub, Maciej

Lukáš Dvořák: Oskar, Bartosz


Sahil Siraj vs. Ahmed Abdulkadirov 

Sahil Siraj: Mateusz, Maciej

Ahmed Abdulkadirov: Oskar, Jakub, Hubert, Arkadiusz, Bartosz


Josef Štummer vs. Dawid Kareta

Josef Štummer: Bartosz, Jakub, Oskar, Hubert, Maciej, Mateusz

Dawid Kareta: Arkadiusz


Carl McNally vs. Tobiasz Le

Carl McNally: Maciej, Mateusz, Arkadiusz, Hubert, Oskar, Bartosz

Tobiasz Le: Jakub


Pojedynki gali KSW 87 można obstawiać u naszego partnera – Betclic.

Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis