MMA PLArchiwumFAME MMATypowanie redakcyjne FAME FRIDAY ARENA 2. Jóźwiak czy Boxdel, kto wygra rewanż?

Typowanie redakcyjne FAME FRIDAY ARENA 2. Jóźwiak czy Boxdel, kto wygra rewanż?

Zapraszamy na dwieście osiemdziesiątą drugą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali FAME FRIDAY ARENA 2, która w najbliższy piątek odbędzie się w Netto Arenie w Szczecinie.

Typowanie redakcyjne FAME FRIDAY ARENA 2
Foto: FAME MMA

Dodatkowo prezentujemy kursy bukmacherskie wystawione przez naszego partnera, legalną firmę bukmacherską –Betclic. Bukmacher jest wiarygodnym podmiotem, który spełnia wszystkie wymogi polskiego prawa. I pamiętajcie – udział w zakładach dozwolony jest po ukończeniu 18 roku życia.

Załóż konto na Betclic – zakład bez ryzyka do 200 zł


Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak vs. Michał “Boxdel” Baron – walka w formule K-1, małe rękawice

Arkadiusz Hnida: Zagadką pozostaje jeden bardzo ważny fakt. Michał ”Boxdel” Baron ma za sobą ”metamorfozę” i tym razem w drugim starciu wyjdzie zdecydowanie lżejszy. Bez wątpienia będzie to duży atut jeśli jest to walka w formule K-1 (jest wtedy szybszy i ruchliwszy). Inaczej było w przypadku pierwszej walki w klatce rzymskiej, gdzie było dużo klinczu przy siatce i obalanie. Wtedy ”Boxdel” korzystał ze swoich kilogramów. Tu będzie inaczej.

Warto jednak zaznaczyć, że poza wspomnianym zwycięstwem w klatce rzymskiej Michał ma na koncie zwycięstwo w debiucie z ”Guzikiem”. Kolejne walki to szybka przegrana z ”Kubańczykiem” i cały dystans z ”Don Kasjo”. Kibice jednak pamiętają, że Kasjusz Życiński oszczędzał jednego z właścicieli FAME MMA, bowiem mógł zakończyć walkę przed czasem praktycznie w każdym momencie.

Po drugiej stronie mamy Pawła Jóźwiaka, który co by nie było w krótkim odstępie czasu odnotował cztery pojedynki – co jest ważne. W ostatnich starciach nawet widząc ruchy prezesa FEN można było zauważyć zdecydowany progres. Był on o krok, aby ciężko znokautować Jacka Murańskiego, który wytrwał do końca tylko i wyłączenie ze względu na twardą głowę i charakter.

Podsumowując – walka jest w K-1, a Paweł w ostatnim czasie pokazał, że ma naprawdę czym uderzyć. Tym samym bez większych wątpliwości typuje zwycięstwo Prezesa FEN – być może nawet przed czasem. TYP: Paweł Jóźwiak

Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak: Arkadiusz, Mateusz

Michał “Boxdel” Baron: Bartosz, Kuba, Oskar


Daniel “Ostry” Ostaszewski vs. Kacper “Crusher” Błoński – walka bokserska, małe rękawice, bez limitu czasowego

Jakub Hennig: Taki co-main event FFA 2 był lekkim zaskoczeniem dla fanów FAME. Dlaczego? Dość doświadczony Kacper Błoński zmierzy się po raz kolejny w formule “No limit” tym razem jednakże nie w formule MMA, a w boksie na małe rękawice. Co więcej…jego oponentem jest debiutant, Daniel Ostaszewski.

Daniel “Ostry” Ostaszewski znany jest głównie z występów z jednym z najpopularniejszych aktualnie polskich twórców – Czajnikiem. Jest debiutantem i nie wiemy o nim za wiele. Według wielu jest on rzucony na zbyt głęboką wodę, co potwierdzają kursy bukmacherskie. Czy “Ostry” zaskoczy?

Kacper “Crusher” Błoński (3-1) zawalczy dla federacji FAME już po raz 6-sty. Po trzech zwycięstwach z rzędu nadeszły dwie porażki…czy dojdzie do kolejnej? Reprezentant “WCA Fight Team” stale progresuje i pomimo ostatniej porażki z “Ferrarim” jego postawa w oktagonie została dobrze zapamiętana przez fanów freak fightów.

Uważam, że to starcie będzie miało bardzo jednostronny przebieg. Po szybkiej, dynamicznej kombinacji Kacpra dojdzie zakończenia walki przez nokaut. TYP: Kacper Błoński, KO.

Daniel “Ostry” Ostaszewski : 

Kacper “Crusher” Błoński: Jakub, Mateusz, Arkadiusz, Oskar, Bartosz


Jose “Josef Bratan” Simao vs. Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka – walka w formule K-1, małe rękawice

Jose “Josef Bratan” Simao: Mateusz, Oskar, Arkadiusz, Jakub

Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka: Bartosz


Adrian “Polak” Polański vs. Arkadiusz Tańcula

Oskar Wojewódka: Powiem szczerze, sprawdzając kursy na walkę Arkadiusz Tańcula vs. Adrian Polański – przecierałem oczy ze zdumienia. Betclic oraz sami gracze wyraźnie faworyzują „Aroya”, typując jego zwycięstwo. Cóż… mam całkowicie inny pogląd na ten pojedynek.

Arkadiusz Tańcula – lekko mówiąc – nie zachwycił w swoim ostatnim występie, momentami, wyglądając mizernie na tle Amadeusza, z którym Adrian dwukrotnie wygrał (nie liczę FAME 7). Pod dużym znakiem zapytania stoi również forma Tańculi. Walka w tak krótkim odstępie czasu, mając na uwadze, że Arkadiusz w przeszłości miewał problemy kondycyjne – może okazać się prostą drogą do porażki.

Adrian Polański miał dłuższą przerwę, ale podobno nie próżnował, wylewając ostatnie poty na macie. To może zwiastować kłopoty dla jego przyszłego rywala, który walczył zaledwie miesiąc temu, więc nie miał za dużo czasu na regenerację, a także na wprowadzenie jakichś większych zmian w swoim rzemiośle.

W moim odczuciu „Polak” jest dużo lepszym stójkowiczem, aniżeli Arkadiusz Tańcula. Kotły zapaśnicze mogą być na korzyść Arka, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby było całkowicie inaczej.

Generalnie starcie powinno być szalenie wyrównane, dlatego warto zaryzykować, stawiając na zwycięstwo Adriana Polańskiego, który ma narzędzia, żeby pokonać swojego rywala. TYP: Adrian „Polak” Polański

Adrian “Polak” Polański: Oskar

Arkadiusz Tańcula: Oskar, Jakub, Bartosz, Arkadiusz


Alan Kwieciński vs. Dominik “Japoński Drwal” Zadora

Bartosz Cieśla: Pojedynek, w którym zdaniem bukmacherów mamy największego faworyta. Zgadzam się z ich opinią i również stawiam na Zadorę.

Znakomity kickbokser po raz pierwszy spróbuje swoich sił w MMA. Dominik Zadora w przeszłości w K-1 odnosił spore sukcesy. Zdobywał m.in. pasy takich organizacji jak FEN czy DSF. Od niedawna postanowił zawitać do świata freak fightów, gdy wygrał przed czasem z “Don Kasjo”.

Kwieciński z pewnością ma w MMA większe doświadczenie, ale uważam, że to wciąż za mało. Alan nawet we freak fightach nie ma imponującego rekordu.

Wydaje mi się, że ta walka może wyglądać podobnie do tej z “Zadymą”. Kwieciński będzie obalał, ale rywal będzie w stanie wracać do stójki. Tam “Japoński Drwal” powinien mieć zdecydowaną przewagę. Zadora powinien rozbijać rywala ciosami i kopnięciami. Być może walka potrwa pełen dystans, ale stawiam jednak na to, że Zadora przełamie rywala i wygra przed czasem. TYP: Dominik Zadora przez TKO w 2. rundzie

Alan Kwieciński: Jakub

Dominik “Japoński Drwal” Zadora: Bartosz, Oskar, Arkadiusz, Mateusz


Marcin “Rafonix” Krasucki vs. Marcin “Xayoo” Majkut – walka w formule K-1, małe rękawice

Oskar Wojewódka: Wykładam kawę na ławę. Ta walka nie ma absolutnie żadnego sensu, biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie aspekt sportowy. Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić, że Marcin Krasucki wygrywa ze swoim imiennikiem. „Xayoo” rozpędzony jak pendolino – powinien z łatwością przejechać się po swoim rywalu, wygrywając przed czasem.TYP: Marcin “Xayoo” Majkut przez KO/TKO

Marcin “Rafonix” Krasucki: 

Marcin “Xayoo” Majkut: Oskar, Arkadiusz, Mateusz, Bartosz


Martyna “Brylantynka” Janusz vs. Agata “Fagata” Fąk – walka w formule K-1, małe rękawice

Martyna “Brylantynka” Janusz: Mateusz

Agata “Fagata” Fąk: Arkadiusz, Bartosz, Oskar, Jakub


Filip Zabielski vs. Robert “Sutonator” Pasut

Jakub Hennig: Kolejny pojedynek to starcie Roberta Pasuta z Filipem Zabielskim. Pierwszego z nich w klatce mogliśmy widzieć w maju bieżącego roku. To właśnie podczas gali FAME 18 “Sutonator” doznał pierwszej porażki w życiu, jednakże tamta walka nie odbyła się w formule MMA, w której obaj panowie są niepokonani. Filip Zabielski z kolei wraca do oktagonu po ponad rocznej przerwie. Który z dżentelmenów dopisze sobie pierwszą jedynkę w sekcji porażek?

Robert Pasut (2-0) poprzednio miał stoczyć walkę z “Wac Toją” na zasadach MMA. Finalnie jednak stoczył bój z “Dzinoldem” na zasadach K1, który go wypunktowował w emocjonującej walce pełnej krwi na przestrzeni całego dystansu. “Sutonator” chce z pewnością ponownie poczuć smak zwycięstwa. Czy jedna z najbarwniejszych postaci w FAME dopnie swego?

Filip Zabielski (2-0-1) zadebiutował na FAME 9 w walce z “Hejterem”, z którym zwyciężył po wyniszczającej wojnie. Kolejnym starciem był pojedynek z Maksymem Ziółkowskim, w którym doszło do, pierwszego w historii federacji Fame MMA, remisu. Nadmienić trzeba, że do tamtych pojedynków wychodził bez obozu przygotowawczego w przeciwieństwie do dwóch kolejnych. Analizując wszystkie jego walki, śmiało możemy wywnioskować, że najpoważniejszym mankamentem Filipa jest kondycja. Tik Toker szybko się wypompowuje i zaczyna walczyć “serduchem”. Jak to będzie wyglądało tym razem?

Starcie to zapowiada się niezwykle ciekawie i interesująco co między innymi potwierdzają kursy bukmacherskie, z których wynika, że to Zabielski jest minimalnym faworytem w tej konfrontacji. Ja natomiast sądzę, że zwycięstwo osiągnie Pasut, który już niejednokrotnie stawał na wysokości zadania. Sądzę, że będziemy mieli po raz kolejny do czynienia z wojną z udziałem Filipa Zabielskiego, aczkolwiek tym razem to on będzie przegranym. TYP: Robert Pasut, niejednogłośna decyzja.

Filip Zabielski: Arkadiusz

Robert “Sutonator” Pasut: Jakub, Oskar, Mateusz, Bartosz


Piotr Lisek vs. Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk

Piotr Lisek: Bartosz, Oskar, Mateusz, Jakub, Arkadiusz

Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk:


Łukasz “Mandzio” Samoń vs. Karol “Karolek” Dąbrowski – walka w formule K-1, małe rękawice

Łukasz “Mandzio” Samoń: Jakub

Karol “Karolek” Dąbrowski: Oskar, Arkadiusz, Bartosz, Mateusz


Andrzej “Endi” Czysz vs. Roger Salla

Andrzej “Endi” Czysz: Mateusz

Roger Salla: Jakub, Bartosz, Arkadiusz, Oskar


Podawajcie w komentarzach swoje typy!

Gala FAME MMA dostępna tylko w systemie PPV. Transmisję można wykupić pod tym linkiem.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis