MMA PLNajnowszeUFCTrener Szyszka szczerze o kobietach w MMA: Są ludzie, którzy uważają, że powinny siedzieć w domu…

Trener Szyszka szczerze o kobietach w MMA: Są ludzie, którzy uważają, że powinny siedzieć w domu…

Popularny w środowisku sportów walki trener Przemysław Szyszka szczerze wypowiedział się o walkach kobiet w MMA. Swój punkt widzenia na ten aspekt trener Szyszka przedstawił w najnowszym filmie opublikowanym na kanale FanSportu.

Szyszka szczerze o walkach kobiet w MMA

Joanna Jędrzejczyk czy Karolina Kowalkiewicz to żywe legendy kobiecego MMA. Obie zdobyły międzynarodową popularność, ale nie tylko ta dwójka potrafi zrobić show w sportach walki w Polsce.

W Federacji KSW chociażby swoje kolejne poważne kroki stawia Ewelina Woźniak, a coraz większą popularność zdobywa także Wiktoria Czyżewska.

Trener Szyszka szczerze o walkach kobiet w MMA: Są ludzie, którzy uważają, że kobiety powinny siedzieć w domu…

I choć w naszym kraju nadal są ludzie uważający, że kobiety sportów walki nie powinny uprawiać, to przeciwnikiem walk kobiet w klatce nie jest na pewno trener Przemysław Szyszka.

Choć dostrzega on problem medialny, z jakimi kobiety w MMA się borykają:

“W kobiecym MMA jest chyba trochę ciężej zabłysnąć. Mam wrażenie, że mniej są zapamiętywane zawodniczki i one nie przechodzą do takiego szeroko pojętego pojęcia mediów społecznościowych, że to jest zawodniczka MMA. Bo tak naprawdę u nas w kraju jakby spytać zwykłego “kowalskiego” jakie zna zawodniczki MMA, to pewnie by wymienił Joannę Jędrzejczyk czy Karolinę Kowalkiewicz, a pozostałe by musiał się mocno zastanowić. To też pokazuje, że te kobiety nie przebijają się. I tu nie chodzi o poziom agresji, o efektowność walki, bo nieraz te walki są naprawdę ciekawe, ale tym wszystkim co się dzieje dalej, bo one w tych mediach znikają. Ale uważam, że są zawodniczki, które jak oglądasz, to mówisz, że fajnie te walki wyglądają, jest pazur. Ja nie jestem przeciwnikiem walk kobiet, wiadomo, że są ludzie, którzy uważają, że kobiety powinny siedzieć w domu, ale ja nie jestem przeciwnikiem.”

Cały program na kanale FanSportu z udziałem trenera Szyszki do sprawdzenia poniżej:

A Wy jak uważacie – jesteście zwolennikami czy przeciwnikami walk kobiet w klatce?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis