MMA PLUFCTony Ferguson vs. Charles Oliveira bliskie finalizacji na UFC 256

Tony Ferguson vs. Charles Oliveira bliskie finalizacji na UFC 256

Foto: UFC on Twitter

Wszystko wskazuje na to, że w rozpisce gali UFC 256 znajdzie się kolejne bardzo ciekawe zestawienie W oktagonie spotkają się bowiem wtedy niemal na pewno dwaj czołowi zawodnicy kategorii lekkiej – Tony Ferguson (25-4) i Charles Oliveira (29-8, 1 N/C).

Jak podaje Brett Okamoto z portalu ESPN, pojedynek jest ten bliski finalizacji. Dziennikarz powołuje się na samego prezydenta UFC, Danę White’a.

Występ na gali 12 grudnia potwierdza także Ferguson.

Tony Ferguson to były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej. “El Cucuy” jeszcze do niedawna mógł się pochwalić niesamowitą serią 12 zwycięstw. Amerykanin wygrywał z takimi tuzami jak Edson Barboza, Rafael dos Anjos, Kevin Lee, Anthony Pettis czy Donald Cerrone. Jego znakomitą serią w majowej walce o kolejny tytuł tymczasowy przerwał dopiero jego rodak. W piątej rundzie podczas gali UFC 249 przez TKO zwyciężył z nim Justin Gaethje.

Charles Oliveira jest w ostatnich latach kolejną rewelacją kategorii lekkiej. Brazylijczyk śrubuje rekord podań w organizacji, ma już ich 14. “do Bronx” wypracował już serię siedmiu zwycięstw, wszystkich przed czasem. Najcenniejsze z nich miało miejsce w marcu. Oliveira w trzeciej rundzie poddał wtedy gilotyną Kevina Lee.

Aktualnie w rankingu kategorii lekkiej Ferguson zajmuje miejsce trzecie, zaś Oliveira szóste.

Zobacz także:

Kayla Harrison krwawo rozprawia się z rywalką

W walce wieczoru gali Invicta FC 43 wystąpiła Kayla Harrison. Podwójna mistrzyni olimpijska w judo rozbiła swoją rywalkę.

AJ McKee Jr. wciąż niepokonany. W nietypowy sposób poddał rywala!

Walka wieczoru gali Bellator 253 była też półfinałem Grand Prix wagi piórkowej. McKee w niespotykany sposób poddał byłego mistrza kategorii koguciej i przybliżył się do zgarnięcia miliona dolarów.