MMA PLNajnowszeKSWTomasz Adamek przed walką z Mamedem tłumaczy istotę pięściarstwa: W boksie nie chodzi o to, żeby się bić

Tomasz Adamek przed walką z Mamedem tłumaczy istotę pięściarstwa: W boksie nie chodzi o to, żeby się bić

Tomasz Adamek przed zbliżającą się wielkimi krokami walką z Mamedem Khalidovem na specjalnej gali KSW Epic tłumaczy kibicom istotę pięściarstwa. 47-latek powróci do boksu po wielu latach nieobecności i zmierzy się w tej formule z legendą mieszanych sztuk walki w Polsce.

Tomasz Adamek przed walką z Mamedem

Przypominamy, że gala KSW Epic odbędzie się już 24 lutego w Gliwicach. Starcie Mamed Khalidov vs Tomasz Adamek będzie main eventem całego wydarzenia.

Tomasz Adamek przed walką z Mamedem tłumaczy istotę pięściarstwa: W boksie nie chodzi o to, żeby się bić

Teraz natomiast, na oficjalnej stronie Federacji KSW pojawił się artykuł, którego “Góral” jest bohaterem. W tekście możemy przeczytać m.in. interpretację pięściarstwa według właśnie Adamka.

Jego zdaniem w boksie nie chodzi o to, by się bić:

“W boksie nie chodzi o to, żeby się bić, tylko o unikanie i zadawanie ciosów. To jest cała finezja boksu. Mam nadzieję, że stworzymy świetne widowisko z Mamedem i kibice na końcu będą nam bić brawo. Moim atutem jest szybkość i to, że wszystko widzę. Jeżeli jest szybkość, nikt mnie nie pokona. Wpadki oczywiście zdarzają się najlepszym. Taki jest sport. Gdy nie masz dnia, musisz uznać wyższość przeciwnika i przegrywasz.”

Jednocześnie Tomasz Adamek ma nadzieję, iż jego konfrontacja bokserska z Mamedem Khalidovem przykuje uwagę licznej rzeszy kibiców sportów walki w Polsce:

“Mam nadzieję, że kibice dopiszą i przed telewizorami, i w hali. Zrobimy świetne widowisko. Przecież o to chodzi. Walczymy dla kibiców. Będą emocje, będzie doping. Zawsze powtarzam, że gdyby się walczyło nudno, nie byłoby widowiska i kibice by się nie cieszyli. A jak jest piękna walka, pojawiają się następne. Tak działa ten sport. Na pewno górale dojadą. Myślę, że ludzie zjadą się z całej Polski, od Olsztyna, aż po Zakopane. Przyjadą nas dopingować i to właśnie są te emocje, która widzimy na hali. Gdy ludzie dopingują, krzyczą, jest zachęta do walki, aby pokazywać, że można rywalizować mimo wieku, pokazywać piękno sztuk walki, i o to chodzi.”

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis