MMA PLBoksTe pojedynki wywołały wiele emocji! Skróty walk Szpilki i Kownackiego [WIDEO]

Te pojedynki wywołały wiele emocji! Skróty walk Szpilki i Kownackiego [WIDEO]

Foto: KnockOut Promotions

W ten weekend odbyły się dwie walki polskich pięściarzy, które wywołały sporo emocji. Zapraszamy do obejrzenia skrótów walk, które stoczyli Artur Szpilka (24-4, 16 KO) i Adam Kownacki (20-1, 15 KO).

Szpilka w walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night X w Łomży pokonał większościową decyzją sędziowską Siergieja Radczenkę (7-6, 2 KO). Werdykt ten wzbudził wiele kontrowersji. Polak w czasie walki dwukrotnie lądował na deskach i był liczony. Liczenie zapewne powinno mieć miejsce w rundzie dziewiątej, lecz zamiast tego sędzia… odjął punkt Ukraińcowi.

Nawet komentujący na żywo w TVP Sport Piotr Jagiełło i Sebastian Szczęsny przyznawali na antenie, że to rywal z zagranicy był w tej walce lepszy i został oszukany. Co ciekawe, spotkało się to z ostrą krytyką… narzeczonej Szpilki.

Skrót walki Szpilka vs. Radczenko:

W nocy podczas gali na Brooklynie zamierzał sięgnąć Kownacki. “Babyface” przeważał nad Robertem Heleniusem (30-3, 19 KO) w początkowych rundach pojedynku. W rundzie czwartej najlepszy polski ciężki dał się jednak mocno trafić rywalowi. Po chwili Kownacki wylądował na deskach. Polak wciąż nie doszedł w pełni do siebie i po kolejnych ciosach bez odpowiedzi sędzia przerwał pojedynek.

Skrót walki Kownacki vs. Helenius:

Oczywiście to nie jedyne walki reprezentantów Polski w ten weekend. Na gali w Dzierżoniowie Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) zdecydowanie wygrała na punkty z Djemillą Gontaruk (16-7-2, 2 KO). Z kolei w pojedynku poprzedzającym starcie Szpilki utalentowany polski pięściarz ukraińskiego pochodzenia Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) pokonał przed czasem Patricka Mendy’ego (18-6-3, 1 KO)