MMA PLBoksFiodor Czerkaszyn kończy Patricka Mendy’ego w 7. rundzie [WIDEO]

Fiodor Czerkaszyn kończy Patricka Mendy’ego w 7. rundzie [WIDEO]

Foto: TVP Sport

Fiodor Czerkaszyn (16-0, 11 KO) pokonał Patrick Mendy (18-16-3, 1 KO) przez techniczny nokaut w w drugiej walce wieczoru gali KnockOut Boxing Night X w Łomży.

Początek walki to wzajemne badanie i szukanie dystansu przez obu zawodników. Czerkaszyn potrafił przymierzyć mocnymi ciosami na korpus. Polak o ukraińskich korzeniach znakomicie pracował balansem  i coraz częściej umieszczał mocne ciosy na głowie przeciwnika.

Czerkaszyn dobrze pracował na nogach i balansem ciała. Reprezentant Polski kontrolował walkę i od czasu trafiał bardzo mocno. Mendy również odpowiadał, lecz akcje Gambijczyka nie wydawały się aż tak groźne.

W kolejnej rundzie Czerkaszyn nadal przeważał i trafił choćby bardzo mocno prawą ręką. Pojedynek dość często trafiał do klinczu.

Polak dalej kontrolował walkę. Kilkukrotnie 24-latek potrafił przymierzyć mocnym podbródkowym po skróceniu dystansu. W końcówce rundy Czerkaszyn przyspieszył i zaakcentował przewagę lewym prostym.

Piąta runda także należała do Czerkaszyna.

Szósta runda zaczęła się od mocnych wymian. W pewnej chwili Czerkaszyn przepuścił atak rywala, trafił go lewym i Gambijczyk padł na liny. Mendy wrócił jednak do walki i potrafił się odgryzać ciosami.

Czerkaszyn nastawiał się na kontrę. W końcu trafił lewym sierpowym i rywal padł na deski. Sędzia nie pozwolił Mendy’emu na kontynuowanie pojedynku. Czekaszyn wygrywa przez techniczny nokaut w siódmej rundzie.

Ostatnio Czerkaszyn pojawił się na grudniowej gali w Zakopanem, gdzie zastopował ciosami Mathiasa Eklunda.

Urodzony w Charkowie na Ukrainie pięściarz ma babcię Polkę. Od kilku lat mieszka już w Polsce a kilka dni temu dostał też polskie obywatelstwo.