MMA PLArchiwumClout MMATak wyglądały ostatnie walki ”Geronimo”! Załęcki stanie przed naprawdę dużym wyzwaniem

Tak wyglądały ostatnie walki ”Geronimo”! Załęcki stanie przed naprawdę dużym wyzwaniem

To była naprawdę zaskakująca wiadomość! Freakowa organizacja Clout MMA wczoraj poinformowała, że dwudziestego ósmego października na drugiej edycji w Płocku swój pojedynek stoczy legendarny Jerome Le Banner. Francuz w formule K-1 (małe rękawice) zmierzy się z Dawidem ”Crazy” Załęckim. Niewątpliwie Załęcki stanie przed naprawdę dużym wyzwaniem. ”Crazy” zapewnia, że walka z Le Bannerem to jest jego spełnienie marzeń. 

Jerome

”Geronimo” ma za sobą starty w K-1, MMA, wrestlingu, ale swoje największe osiągnięcia zdobywał w pierwszej wymienionej formule. 50-latek walczył w latach, gdy kick-boxing w Japonii budził ogromne zainteresowanie. Francuz mierzył się i wygrywa z najlepszymi zawodnikami na świecie. Le Banner jest dwukrotnym wicemistrzem K-1 World GP i dziesięciokrotnym uczestnikiem finałów K-1 WGP! Na swoim koncie posiada także tytuł mistrza organizacji ISKA i WKN. 

PIERWSZE SŁOWA JEROME’A LE BANNERA DO KIBICÓW 🗣️ GERONIMO już NIE MOŻE SIĘ DOCZEKAĆ debiutu przed polską publicznością! To będzie piękna sportowa bitka z Dawidem Załęckim! K-1, MAŁE RĘKAWICE, 3×3 MINUTY 🥊 Widzimy się 28 października! ORLEN ARENA w Płocku 🏟️

Tak wyglądały ostatnie walki ”Geronimo”!

Jerome Le Banner w 2018 roku wrócił po trzyletniej przerwie. Był to co ciekawe pojedynek z naszym reprezentantem Wojciechem Bulińskim. Legendarny Le Banner bez problemów już w pierwszej odsłonie zakończył pojedynek przed czasem.

Jerome w 2019 roku stoczył aż cztery pojedynki. Francuz zaczął od startu w Japonii, gdy na gali Heat 44 pokonał Jairo Kusunoki z Brazylii. W Szwajcarii bez niespodzianki było szybkie zwycięstwo z Adnanem Aliciem. W sierpniu kolejny start w Nagoya, gdy w drugiej rundzie znokautował Koreańczyka Jun Soo Lima.

Ostatnia walka Le Bannera miała miejsce w grudniu 2019 roku, kiedy w Kazaniu zmierzył się z kontrowersyjnym Vyacheslavem Datsikiem. Jerome miał cięższe momenty w tym starciu, ale ostatecznie w drugiej rundzie przełamał rywala.

Wspomniane pojedynki poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis