MMA PLUFCSzok! Khamzat Chimaev prześciga byłego mistrza w rankingu UFC!

Szok! Khamzat Chimaev prześciga byłego mistrza w rankingu UFC!

To jest dopiero niespodzianka! Khamzat Chimaev (9-0) stoczył zaledwie jeden pojedynek w kategorii półśredniej pod banderą UFC. Nie przeszkodziło to jednak, aby w oficjalnym rankingu największej organizacji na świecie wyprzedził… byłego mistrza!

Przypomnijmy, że już lada chwila miało dojść do wyczekiwanej walki ”Borza” z Leonem Edwardsem (18-3). Reprezentant Szwecji ponownie zrezygnował, ponieważ dalej odczuwa skutki zarażeniem się koronawirusem. W tej sytuacji Brytyjczyk zawalczy w innym terminie i z nowym rywalem.

W przygotowaniach Khamzata pomagali nasi reprezentanci Daniel Skibiński i Kamil Oniszczuk. Drugiego wymienionego na twitterze zapytano – czy widoczne były problemy ze zdrowiem ”Borza”.

Chimaev wyprzedza w rankingu byłego mistrza!

Khamzat Chimaev (9-0) stoczył tylko jeden pojedynek w kategorii półśredniej. Mimo wszystko został wysoko sklasyfikowany w rankingu największej organizacji na świecie. ”Borz” wyprzedził w nim byłego mistrza – Robbie Lawlera (28-15).

ranking

UFC zamierza pomóc 26-latkowi, który zmaga się z problemami ze zdrowiem. Uniemożliwiają mu one stoczenie następnego ważnego pojedynku.

Ali Abdelaziz menadżer Chimaeva gwarantuje, że jego zawodnik otrzyma pomoc medyczną. 

UFC zorganizowało wylot Khamzata Chimaeva do Las Vegas. Według jego menadżera, Aliego Abdelaziza, otrzyma on pomoc medyczną w USA w związku z nieustającymi komplikacjami po COVID-19. Abdelaziz wierzy, że Khamzat będzie mógł walczyć w czerwcu, ale to jego zdrowie jest teraz priorytetem.

Zobacz także:

Adesanya ocenia Błachowicza! Zaskoczeni?

Israel Adesanya (20-0) został ponownie zapytany o Jana Błachowicza (27-8) przed ich zbliżającym się pojedynkiem. Nigeryjczyk szóstego marca stanie przed szansą zdobycia drugiego tytułu. Polak podczas UFC 259 po raz pierwszy będzie bronił pas wagi półciężkiej.

KSW 59: Były mistrz wraca do klatki? Jest rywal!

Niewykluczone, że Karol Bedorf (15-5) swój najbliższy pojedynek stoczy już dwudziestego marca. Kto będzie przeciwnikiem byłego mistrza KSW w wadze ciężkiej? Będziecie zaskoczeni!