MMA PLNajnowszeUFCSuperwalka stała się faktem. Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski na UFC 284!

Superwalka stała się faktem. Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski na UFC 284!

Poznaliśmy walkę wieczoru gali UFC 284. Będzie to tzw. superwalka, czyli starcie dwóch mistrzów. W oktagonie zmierzą się bowiem Islam Makhachev (23-1) i Alexander Volkanovski (25-1).

Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski
Foto: UFC

Gala UFC 284 odbędzie się 11 lutego w australijskim Perth.

Makhachev to świeżo upieczony mistrz kategorii lekkiej. W walce wieczoru październikowej gali UFC 280 już w drugiej rundzie poddał Charlesa Oliveirę. Było to już jedenaste zwycięstwo z rzędu Dagestańczyka, który pozostaje niepokonany od 2015 roku.

Jeszcze dłuższą passą wygranych pojedynków może pochwalić się Volkanovski. Seria Australijczyka to już 22 zwycięstwa. Volkanovski już czterokrotnie obronił pas wagi piórkowej a teraz spróbuje zdobyć drugi tytuł – tym razem w wadze lekkiej. “The Great” trzykrotnie pokonywał Maxa Hollowaya, ma na swoim koncie zwycięstwa też nad takimi zawodnikami jak Jose Aldo, Brian Ortega czy “Korean Zombie”.

Pojedynek ten będzie miał jeszcze dodatkową stawkę a mianowicie “tron P4P” organizacji UFC. W tym prestiżowym rankingu Volkanovski zajmuje pierwsze miejsce a Makhachev jest obecnie trzeci.

Zobacz także:

Odpowiedź na protest złożony po walce Toma Breese’a z Pawłem Pawlakiem na gali KSW 76

Po gali KSW 76, która odbyła się 12 listopada 2022 roku w Grodzisku Mazowieckim, wpłynął protest złożony przez sztab Toma Breese’a dotyczący zakończenia walki Anglika z Pawłem Pawlakiem i możliwości zakończenia pojedynku przez nielegalne uderzenia w tył głowy.

KSW: Artur Szpilka jest już po operacji! Kiedy powrót do klatki?

Wczoraj pojawiły się złe informacje. Artur Szpilka (2-0) ze względu na kontuzje nie jest w stanie wystąpić dwudziestego pierwszego stycznia na gali XTB KSW 78 w Szczecinie. Nie wiemy czy w tej sytuacji jego starcie z utytułowanym kick-boxerem Arkadiuszem Wrzoskiem zostaje przełożone w czasie. Popularny ”Szpila” musiał poddać się operacji.

Pierwszy wywiad z Murańskim w szpitalu! ”Muran” komentuje słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej!

Jacek Murański w rozmowie z naszym portalem skomentował ostatnie słowa Żołnierza Legii Cudzoziemskiej. ”Muran” zapewnia, że nigdy nie robił nic pod przymusem i, kiedy uzna to za stosowne, to przedstawi publicznie swoją historię.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis