MMA PLNajnowszeStrike KingStrike King 2 już w kwietniu w Krakowie! Znamy szczegóły drugiej gali walk w małych rękawicach!

Strike King 2 już w kwietniu w Krakowie! Znamy szczegóły drugiej gali walk w małych rękawicach!

Sporty walki wracają do źródła. Federacja Strike King kontynuuje swoją misję i przywraca nową jakość na polską scenę kickboxingu, łącząc tradycję z innowacyjnością. Prawdziwe sportowe emocje, widowiskowe nokauty, najlepsi zawodnicy, którzy zawsze dają z siebie maksimum swoich możliwości, do tego właściwy dla dżentelmenów szyk i elegancja nie tylko na ringu ale i na trybunach. Tego wszystkiego możecie doświadczyć podczas Strike King 2 już wiosną tego roku. Organizatorzy tym razem zapraszają fanów sportów walki do Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, gdzie 20.04.2024 r. zmierzą się w ringu zawodowi kickboxerzy z Polski i zza granicy!

Strike King 2
Foto: Strike King

Pierwsza gala Strike King odbyła się w wyjątkowym miejscu 125 m pod ziemią w Kopalni Soli „Wieliczka”. Premierowa edycja, którą mieliśmy okazję oglądać 13. stycznia tego roku przyciągnęła na widownię wiele znamienitości ze środowiska sportów walki i nie tylko. Nie zabrakło Przemysława Salety, który jest Ambasadorem Strike King. Podczas walk wśród publiczności, a także w studiu można było zobaczyć Izu Ugonoha czy też Mateusza Gamrota. Na Gali pojawili się także artyści, a wśród nich DJ Decks, Szpaku, Śliwa czy Waco. Do ringu weszło wielu znakomitych sportowców, w tym m.in. Mariusz Wach, który w swoim debiucie w formule K1 znokautował swojego rywala Bartosza Słodkowskiego. Podczas Strike King 1 zawalczyli również Tomasz Sarara, Vanessa Romanowski, Łukasz Rajewski, Gracjan Szadziński, Karol Łasiewicki i inni polscy, a także zagraniczni zawodnicy.

STRIKE KING 2 już 20. kwietnia w Krakowie!

20. kwietnia 2024 r. w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się Strike King 2. Weźmie w niej udział mi.in. znana z premierowej edycji wspomniana Vanessa Romanowski, która w styczniu pokonała Włoszkę Stefanię Ferraro. Aktualnie młodą, uzdolnioną zawodniczkę wspiera Joanna Jędrzejczyk. Damian Piskorz, wygrywając z Renato Prenga, stoczył jedną z najlepszych walk podczas pierwszej edycji gali i ponownie zaprezentuje swoje umiejętności na Strike King 2. Piskorz zawalczy w MAIN EVENT z Assane Baffeta, francuskim fighterem, który ma na swoim koncie 37 wygranych pojedynków, w tym 20 przez KO. Organizatorzy zapewniają, że to będzie niezwykle emocjonujący pojedynek na najwyższym sportowym poziomie. Widzowie będą mogli również zobaczyć zwycięzcę I Turnieju Czteroosobowego Karola Łasiewickiego, który obie walki na Strike King 1 skończył przed czasem, nokautując rywali. Tym razem Łasiewicki zmierzy się w CO-MAIN EVENT z Robertem Krasoniem – 9-krotnym Mistrzem Polski FC i K1. Podczas drugiej edycji odbędzie się kolejny raz wspomniany Turniej Czterosobowy, w którym zmierzy się m.in. Bartosz Botwina – Weteran Organizacji Glory, Mistrz Świata K-1 Organizacji ISKA i Mistrz Świata Muay Thai Federacji WKU. Federacja Strike King stawia zdecydowanie na zawodników, którzy są zawodowymi sportowcami na wysokim poziomie, co przełoży się na niezwykłe widowisko. Organizatorzy jednocześnie stawiają również na młode pokolenie, chcąc promować utalentowanych zawodników, którzy wyróżniają się wśród młodych fighterów kickboxingu. Dodatkowo styl lat 20. XX wieku, eleganckie kaszkiety, koszule, szelki, futra i inne dodatki, widoczne w komunikacji i na eventach federacji dodają niepowtarzalnego klimatu, który wznosi galę sportów walki na inny, dotychczas niespotykany poziom.

STRIKE KING LEAGUE

Równolegle z kolejną edycją gali kontynuowany jest projekt Strike King League, który ma na celu promocję utalentowanych fighterów młodego pokolenia. Jest to nowatorski pomysł na rozgrywki w systemie ligowym. Zwycięzca tych zmagań otrzyma 100 000 złotych nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Po pierwszej kolejce liderem jest Damian Pająk, który pokonał przez KO Szymona Dałka (czwarte miejsce w lidze) i z pięcioma punktami na koncie znajduje się na razie na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu z 3 pkt znajduje się Maciej Karpiński, który ma za sobą wygraną na punkty walkę z trzecim – Krzysztofem Mariańczykiem.

Zawodowy kickboxing z wysoką kulturą

Federacja zapewnia, że na Strike King 2 nie zabraknie walk na najwyższym sportowym poziomie w małych rękawicach bokserskich, a wydarzenie tak, jak podczas pierwszej gali, będzie miało wyjątkową oprawę. Organizatorzy po raz kolejny postawili na nietuzinkowe miejsce. Klimat krakowskiego Kazimierza z pewnością doda nieco smaczku do emocjonującej rywalizacji prawdziwych wojowników. Warto wspomnieć, że Hala Główna należy do zespołu architektoniczno-budowlanego, objętego ochroną prawną, wpisanego do rejestru zabytków w 1985 r. oraz na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO i uznanego za pomnik historii. Dla przypomnienia Kopalnia Soli w Wieliczce, w której odbyła się I Gala Strike King również znajduje się na liście UNESCO. Federacja stara się więc, zgodnie ze swoimi założeniami, łączyć tradycję z innowacyjnością i organizować swoje wydarzenia w niezwykłych miejscach, które mają nie tylko szczególną historię, ale także niepowtarzalny klimat wpisujący się w koncepcję organizacji.

Strike King zapowiada, że w najbliższym roku odbędzie się jeszcze kilka wydarzeń, w tym trzy kolejne główne Gale – każda o konkretnej porze roku. Już wiemy, że Wiosnę 2024 Organizatorzy przywitają z fanami sportów walki 20.04. w Krakowie. Ostatnie bilety na Strike King 2 i transmisja PPV są dostępne na stronie internetowej federacji: https://strikekingfestival.pl/bilety2/

[informacja prasowa]

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis